Adam Boniecki

Adam Boniecki, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Powszechnego", jest katolickim duchownym i publicystą. Zbiory jego felietonów cieszą się ogromną popularnością.

Ksiądz Adam Boniecki przyszedł na świat 25 lipca 1934 roku w Warszawie. Jest katolickim prezbiterem, pełnił funkcję generała zakonu marianów w okresie od 1993 do 1999 roku. Przez dwanaście lat pełnił funkcję redaktora naczelnego "Tygodnika Powszechnego". Od 2011 roku jest redaktorem-seniorem. W 1979 roku Jan Paweł II wezwał księdza Bonieckiego do Rzymu, by powierzyć mu misję utworzenia polskiej edycji "L'Osservatore Romano". Bez wątpienia jest jednym z najbardziej wpływowych autorytetów polskiego kościoła, a przy tym pisarzem, którego książki o tematyce religijnej konkurują na półkach księgarń z najbardziej poczytnymi powieściami. Nie mogło więc zabraknąć ich w naszej ofercie.

"Strefa dobrego zasięgu" zawiera felietony księdza Adama Bonieckiego, jakie ukazywały się na łamach "Tygodnika Powszechnego" w latach 2018-2019. W tekstach tych pisze autor o sprawach niezwykle aktualnych, dotykających nas wszystkich, niekoniecznie praktykujących katolików. Pisze więc o katastrofie klimatycznej, o kondycji Kościoła w Polsce, a także o swoim zamiłowaniu do podróży.

Felietony ks. Bonieckiego znajdzie Czytelnik również w książce "Połączenie odebrane". Autor jawi się nam tutaj jako tak rzadki i tak potrzebny zarazem głos rozsądku we współczesnej debacie publicznej.

"Boniecki. Rozmowy o życiu" to z kolei wywiad-rzeka, jakiego ksiądz Boniecki udzielił Annie Goc, dziennikarce "Tygodnika Powszechnego". W wywiadzie tym mówi o swojej własnej historii: o swoim życiu, o tym, co ukształtowało jego poglądy na świat, ludzi i, rzecz jasna, religię.

Historii wiary chrześcijańskiej poświęcił Adam Boniecki swoje rozważania spisane na kartach książki "Powroty z bezdroży". Rozważania te przepełnia życzliwość i pełna akceptacja faktu, iż błądzić jest rzeczą ludzką, niekiedy zaś, bardzo potrzebną.