Największe zapowiedzi książkowe tej jesieni

Zapowiedzi książkowe - październik-listopad

Zapowiedzi książkowe na jesień

Jak tam Wasz zapas książek na zimowe wieczory? Jeśli jeszcze nie uzupełniliście swoich biblioteczek lub właśnie rozglądacie się za najciekawszymi propozycjami wydawnictw na październik i listopad, a może jesteście tymi unikalnymi przypadkami zapobiegawczo przygotowującymi się na świąteczne prezentowe szaleństwa – Ravelo.pl specjalnie dla każdego z Was przygotowało przegląd największych książkowych zapowiedzi drugiej połowy października i listopad. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z listą wybranych pozycji. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie!

Coś dla młodzieży starszej i młodszej…

 1. Harry Potter i Przeklęte Dziecko: 22 października:

Nie przegapcie największej premiery października – Harry Potter i Przeklęte Dziecko  w księgarniach już 22 października. Dla mniejszych i większych Potteromaniaków to prawdziwa nostalgiczna uczta. Oparta na bestsellerowej serii J.K. Rowling historia Jacka Thorne’a i Johna Tiffany’ego opowiada dalsze losy bohaterów znanych z oryginalnego cyklu w formie scenariusza sztuki, która swoją premierę miała na londyńskim West Endzie 30 lipca 2016 roku.

Harry Potter nigdy nie miał łatwego życia, a tym bardziej teraz, gdy jest przepracowanym urzędnikiem Ministerstwa Magii, mężem oraz ojcem trójki dzieci w wieku szkolnym. Podczas gdy Harry zmaga się z natrętnie powracającymi widmami przeszłości, jego najmłodszy syn Albus musi zmierzyć się z rodzinnym dziedzictwem, które nigdy nie było jego własnym wyborem.

 1. Nela na kole podbiegunowym: 26 października

Dla zapalonych podróżników Nela Mała Reporterka przygotowała zbiór swoich przygód na mroźnym kole podbiegunowym. Niech Was nie przestraszą silne wiatry i gęste opady śniegu! W książce znajdziecie ciekawostki dotyczące Islandii, Finlandii czy Grenlandii. „Pojedziemy w psim zaprzęgu, spotkamy maskonury i poszukamy niedźwiedzia polarnego! Świat jest cudowny i oczami wyobraźni możesz podróżować ze mną oraz przeżywać wspaniałe przygody! Pakuj się i wyruszamy” – zachęca Nela do wspólnej wyprawy.

 1. Botanicum: 30 października

Publikacji Wydawnictwa Dwie Siostry nie trzeba specjalnie reklamować – takie pozycje jak Mapy czy Animalium to piękne albumy, które zainteresują tę młodszą młodzież, ale również rodziców. Botanicum to unikalny album przedstawiający fascynujące Muzeum Roślin. Pięknymi ilustracjami prowadzi przez ich fascynujący świat. Odpowiada na pytania o ich pochodzenie. Jak wyglądały pierwsze z nich? Kiedy urósł pierwszy las? Kiedy pojawiły się pierwsze kwiaty? Które rośliny są największe, najrzadsze… najdziwniejsze? Dlaczego niektóre paskudnie śmierdzą?

Zapraszamy do Botanicum po odpowiedzi na wszystkie te pytania.

Z literatury pięknej proponujemy Państwu…

 1. Światło między oceanami, M.L. Stedman: 26 października

Poruszająca opowieść o niszczycielskiej sile niewłaściwych wyborów. O złych decyzjach dobrych ludzi. O szczęściu, z którego tak trudno zrezygnować…

Latarnik Tom Sherbourne wraz ze swoją żoną Lizzie żyją na wyspie Janus Rock. Są kochającą się parą skromnych ludzi, jednak do całkowitego szczęścia potrzebują jeszcze dziecka. Gdy Tom odkrywa na klifach rozbitą łódkę z martwym mężczyzną z ocalałym niemowlęciem w ramionach, oboje z Lizzie podejmują decyzję o przygarnięciu małej dziewczynki. Jest to historia o konsekwencjach wyborów, które podejmujemy, kierując się głosem serca, niekoniecznie zasadami moralnymi czy tymi racjonalnymi.

Film na podstawie tej bestsellerowej powieści – z Michaelem Fassbenderem i Alicią Vikander – już 18 listopada w kinach!

 1. Zima, Karl Ove Knausgard: 9 listopada

Zima to druga część cyklu Cztery pory roku autora, któremu międzynarodową sławę przyniosła sześciotomowa autobiograficzna saga Moja walka. Do narodzin czwartego dziecka Karla Ovego pozostaje coraz mniej czasu. Minęła jesień, a wraz z nadejściem zimy autor – który jak nikt inny na świecie potrafi pisać o rzeczach najprostszych i najważniejszych zarazem – ponownie spogląda na otaczający go świat, by kontynuować swoją opowieść dla nienarodzonej jeszcze córki. Jego opowieści towarzyszą znakomite grafiki Larsa Lerina, „spektakularnie piękne”, jak określił je szwedzki dziennik „Expressen”.

 1. Moja walka cz. 5, Karl Ove Knausgard: 24 listopada

Prawie w tym samym czasie, w którym ukazuje się powyższa pozycja Knausgarda, Wydawnictwo Literackie przygotowało piątą część sagi Moja walka. Dziewiętnastoletni Karl Ove Knausgard przeprowadza się do Bergen, by całkowicie poświęcić się pisaniu. Jednak – jak to często w życiu bywa – efekty pracy nie spełniają oczekiwań, a wzmożone wysiłki kończą się pisarską blokadą. Na domiar złego rówieśnicy aspirującego pisarza, jeden po drugim, publikują własne debiuty, podczas gdy Karl Ove zaczyna wątpić w to, czy kiedykolwiek uda mu się spełnić swoje marzenie i zostać pisarzem. Jak już wiedzą miliony czytelników na całym świecie, Norweg jednak dopnie swego!

By romantycznie się nastroić, wystarczy sięgnąć po:

 1. Słowik, Kristin Hannah: 26 października

Słowik to powieść podbijająca listy bestsellerów w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Od ponad 30 tygodni utrzymuje się na liście bestsellerów „New York Timesa”!

Opowiada natomiast historię dwóch sióstr – Isabelle i Vianne – które dzieli wszystko: wiek, okoliczności, w jakich się wychowywały i wreszcie doświadczenia. W roku 1940, kiedy do Francji wkracza armia niemiecka, każda z nich rozpoczyna niebezpieczną drogę do przetrwania, miłości i wolności. Jedna z nich dołącza do ruchu oporu, druga zmuszona jest przyjąć do swojego domu worga. Inspirowana życiorysem bohaterki ruchu oporu Andrée de Jongh historia o sile, odwadze i determinacji kobiet zachwyciła miliony czytelniczek.

 1. Leśna polana, Katarzyna Michalak: 9 listopada

Najnowsza powieść jednej z najpopularniejszych polskich pisarek, Katarzyny Michalak, skupia się próbie odpowiedzi na pytanie, jak przeszłość kształtuje ludzi, a co więcej: jak może wpłynąć na ich przyszłość. Czy wszystkie życiowe porażki i niegodziwości można tłumaczyć trudnym dzieciństwem? Pierwszy tom Leśnej Trylogii opowiada o dramatycznych losach Gabrieli i Wiktora, których łączy miłość, ale dzieli Zło bezwzględne i okrutne, nie cofające się przed niczym… Jest jednak zakątek, w którym ich drogi muszą się przeciąć: mały domek, ukryty gdzieś w lesie, w otoczeniu wiekowych świerków: Leśna Polana.

 1. Osobowość ćmy. Zielone drzwi, Katarzyna Grochola: 17 listopada

To już siódmy tom kolekcjonerskiego wydania wszystkich dzieł Katarzyny Grocholi: pisarki, która podbiła serca polskich czytelników. Zielone drzwi to zabawna, wzruszająca, a także bardzo osobista książka, pokazująca, że najciekawsze scenariusze pisze życie. Ile z osobowości Katarzyny Grocholi mają bohaterki jej powieści? W jakim stopniu życie autorki, jej własne przemyślenia i ukochane miejsca przenikają na karty książek? Bohaterami Osobowości ćmy jest ośmioro przyjaciół. Mimo, iż zdarza im się błądzić, potykać i życie nie zawsze jest dla nich łaskawe, mają swoje marzenia, nadzieję na miłość i szczęśliwe zakończenia. Bo cóż jeśli nie miłość jest najważniejsza… Tak naprawdę ona jest główną bohaterką tej powieści.

 1. Warleggan, Winston Graham: 9 listopada

Kontynuacja losów jednej z najsłynniejszej rodziny malowniczej Kornwalii – Poldarków. W kolejnym tomie Ross angażuje się w wyjątkowo ryzykowne przedsięwzięcie górnicze, co zagraża nie tylko bezpieczeństwu finansowemu rodziny, lecz również burzliwemu małżeństwu z Demelzą. Kiedy między Rossem a Elizabeth odradza się dawne zauroczenie, Demelza rozpoczyna niebezpieczny flirt z przystojnym Szkotem, oficerem kawalerii. Poldarkom zagląda w oczy bankructwo i wydaje się, że czeka ich klęska na wszystkich frontach…

Oprócz najnowszego tłumaczenia powieści Winstona Grahama Wydawnictwo Czarna Owca przygotowało również pakiet czterech wydanych do tej pory pozycji: Ross Poldark, Demelza, Jeremy Poldark i wreszcie Warleggan. Będzie dostępny w księgarniach od 23 listopada. To zdecydowanie wyjątkowy prezent na święta…

 1. Wezbrane wody, Danielle Steel: 26 października

Mistrzyni powieści obyczajowej – Danielle Steel – tym razem opowiada historie o burzliwych początkach. Każdy z bohaterów rozpoczyna w jakiś odmienny sposób nowe życie, żadne z nich jednak nie potrafi docenić, jak wiele życie ma im do zaoferowania tu i teraz. Aż pewnego dnia muszą stawić czoło katastrofie… Wezbrane wody to wyjątkowa opowieść, która pokazuje, że czasem życie zmienia się w mgnieniu oka, a nawet najstraszniejsza burza może przynieść niespodziewaną radość i odwagę, by zacząć wszystko od nowa.

Ze świata fantastyki:

 1. Konan Destylator, Andrzej Pilipiuk: 26 października

Kolejny tom opowiadań o przygodach Jakuba Wędrowycza – przerażającego wiekowego ochlapusa, wiejskiego egzorcysty i kłusownika, porażającego wyglądem, zapachem i kulturą osobistą – a raczej jej brakiem. W postaci Wędrowycza jak w soczewce skupiają się wszelkie możliwe polskie wady, przywary i stereotypy – ale jego chamstwo, wieśniactwo, buractwo, brak rozterek i hamulców moralnych oraz bogaty arsenał broni i materiałów wybuchowych zapewniają mu przewagę nad każdym przeciwnikiem.

 1. Rybak znad Morza Wewnętrznego, Ursula K. Le Guin: 8 listopada

Po raz pierwszy w jednym tomie Wszystkie strony świata, Rybak znad Morza Wewnętrznego, Cztery drogi ku przebaczeniu, Urodziny Świata i Opowiadanie Świata. To już trzeci tom kolekcji dzieł zebranych jednej z najlepszych autorek fantasy i SF.

Warto zaznaczyć, że zbiór Rybak znad Morza Wewnętrznego ukazuje się w Polsce po raz pierwszy! Tematyka zawartych w nim opowiadań rozciąga się od codzienności po krańce doświadczenia. Zbiór zaskakuje różnorodnością i siłą wyrazu, świadczącą zarówno o mistrzostwie wybitnej pisarki, jak i o humanizmie dojrzałej artystki, która stawia czoło światu, nie utraciwszy nic ze swojego daru zachwycania się nim i zdumiewania.

A w świecie zbrodni…

 1. Lot ćmy, Ken Follett: 4 listopada

Sensacyjno-szpiegowska powieść autora takich bestsellerów jak Filary ziemi czy Trzeci bliźniak. Akcja książki dzieje się w czasie hitlerowskiej okupacji. Lotnictwo alianckie ponosi ogromne i niewytłumaczalne straty. Wywiad angielski przechwytuje sygnał radiowy Luftwaffe zawierający informację, że źródłem wszystkich sukcesów niemieckich jest Freya. Rozszyfrowanie tego kryptonimu, oznaczającego nordycką boginię miłości, staje się dla wywiadu bytyjskiego priorytetem. Hermia Mount, agentka MI6 współpracująca z duńskim ruchem oporu, podejrzewa, iż chodzi o tajną niemiecką stację radarową na zachodnim wybrzeżu Danii…

 1. Dom czwarty, Katarzyna Puzyńska: 8 listopada

Oczekiwany powrót do idyllicznego Lipowa. W siódmym już tomie słynnej sagi Katarzyny Puzyńskiej była komisarz Klementyna Kopp po czterdziestu latach wraca w rodzinne strony. Na prośbę matki ma przyjrzeć się sprawie pewnego morderstwa. W drodze do Złocin znika jednak bez śladu. Mieszkańcy zgodnie twierdzą, że nigdy nie dotarła do miasteczka, ale aspirant Daniel Podgórski odkrywa, że musiało być inaczej. Dlaczego wszyscy kłamią? Co stało się z Klementyną? Kto maluje tajemnicze graffiti z czarną szubienicą i podrzuca martwe ptaki? Jaki ma to związek z okrutną egzekucją, dokonaną nad jeziorem Bachotek w październiku 1939 roku?

 1. Pożądanie i śmierć, J.D.Robb: 10 listopada

W najnowszej powieści autorki bestsellerów J.D. Robb (pseudnim Nory Roberts) Eve Dallas tropi młodą parę zabójców, którzy odkryli, że morderstwa potęgują w nich wzajemne pożądanie. Ella-Loo i jej dopiero co wypuszczony na wolność ukochany, Darryl, postanawiają, że już nigdy więcej się nie rozstaną. Wyruszają w podróż z Arkansas do Nowego Jorku, a po drodze zabijają przypadkowego kierowcę. Zbrodnia wywołuje u Elli-Loo gwałtowne, silne pożądanie do Darryla. I nieodparte pragnienie, by znów kogoś zamordować. Jadąc do Nowego Jorku, gdzie, jak im się wydaje, czeka ich życie, na jakie zasługują, zostawiają za sobą krwawy ślad. Ale w tym mieście walczy ze zbrodnią porucznik Dallas i jej podwładni z wydziału zabójstw.

Na koniec prezentujemy pozycje z dziedziny non-fiction:

 1. Resortowe dzieci: 9 listopada

Seria „Resortowe dzieci“ opisuje przenikanie poszczególnych grup społecznych od PRL-u do III RP. Po analizie środowiska medialnego (tom I) i rozpracowaniu powiązań pokoleniowych ludzi służb specjalnych (tom II) przyszedł czas na POLITYKÓW. Polityk – resortowe dziecko – nie musi mieć rodziców zatrudnionych lub współpracujących z resortami siłowymi. Sam też niekoniecznie musiał podpisywać kontrakt z SB, ale swoją karierę zbudował na sprawdzonych towarzyszach z komunistycznego aparatu. Czasem nie miał z resortem wiele wspólnego – to Resort z daleka wspierał jego karierę.

Ponad 700 stron twardych danych; historii, powiązań, dat, liczb i dokumentów. Tego nie znajdziesz na żadnym czerwonym pasku telewizji informacyjnej.

 1. Masa o żołnierzach polskiej mafii, Artur Górski: 8 listopada

Ta książka jest inna od pozostałych z serii „Masa o polskiej mafii”. Tym razem słynni bossowie i najgłośniejsze akcje polskich gangsterów stanowią jedynie tło dla bohaterów tego tomu – szeregowych członków rodzimych gangów. Oddajemy głos osławionym „karkom” z bejsbolami w ręku, którzy budzili grozę na ulicach wielkich miast, i eleganckim „załatwiaczom”, pośredniczącym między gangami a światem biznesu. Wprawdzie ich pseudonimy rzadko są szerzej znane, ale to oni tworzyli historię polskiej mafii – stali w pierwszym szeregu wojen z konkurencyjnymi gangami, zarabiali dla swych szefów miliony dolarów, wreszcie to oni trafiali do więzienia, gdy bossowie uznali, że nie są im już więcej potrzebni.

Napisano w Zapowiedzi

Puzzle – świetna zabawa, która uczy

Mimo że powstały w zamierzchłych czasach, bo aż w XVIII wieku, i to raczej do nauki geografii, puzzle wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością – i dorośli, i dzieci uwielbiają tę formę rozrywki. Najpierw te „wykrajanki” zyskały sławę szczególnie w Anglii, zaczynały swoją karierę najpierw jako rozcinane mapy naklejane na mahoniowe tabliczki, pomoc naukowa dla kartografów, potem stosowano je w edukacji dzieci, wreszcie zaczęły powstawać puzzle dla rozrywki – zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych o odpowiedniej tematyce: krajobrazy, ważne wydarzenia historyczne czy też takie przedstawiające portrety ówczesnych osobistości.

Dopiero w XIX ta forma spędzania wolnego czasu zaczęła rozprzestrzeniać się na całą Europę. Co ciekawe, bardzo późno zaczęto wykrawać poszczególne elementy puzzli niezgodnie z kształtami przyjętymi na rysunkach – dopiero wtedy sztuka układania tych szczególnych kawałków stała się dużo trudniejsza.

Dzisiaj puzzle cenione są szczególnie za ich wartości edukacyjne – rozwijają spostrzegawczość, zdolności manualne, mogą być wykorzystywane jako pomoc edukacyjna w nauce geografii, historii, nie trudno sobie wyobrazić ich przydatność w nauce podstaw anatomii i biologii. Nie można jednak zapominać, że puzzle to wciąż świetny sposób na spędzenie czasu w miłej rodzinne atmosferze lub indywidualne wyzwanie dla ambitnych. Księgarnia Ravelo.pl przedstawia swój bogaty asortyment puzzli najróżniejszego rodzaju. Piękne puzzle krajobrazowe, układanki ze zwierzętami czy ulubionymi motywami z filmów i książek, a także zabawnymi wzorami mogą, po ułożeniu, przyozdobić ściany.

Dla dzieci przygotowaliśmy różnokolorowe puzzle precyzyjnie dostosowane do wieku  poziomami trudności – dla najmłodszych drewniane i piankowe zarówno do rozwijania koncentracji, jak i konstruowania oryginalnych zabawek, natomiast typowo puzzle edukacyjne dla przedszkolaków lub dzieci w wieku wczesnoszkolnym, które pomogą w ustaleniu poszczególnych państw na mapie czy też poznać literki i cyferki. Dla znudzonych klasycznymi puzzlami mamy układanki 3D – rozwijające także wyobraźnię przestrzenną – lub puzzle magnetyczne, z których powstaje wyjątkowa biżuteria, torebki dla dziewczynek. Wśród tych wszystkich propozycji można w naszej księgarni Ravelo odnaleźć również puzzle podłogowe – kolorowe wykonane z miękkiej, bezpiecznej pianki maty dla maluchów, przykładowo w kształcie prawdziwej ulicy pełnej najróżniejszych atrakcyjnych wizualnie pojazdów.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą puzzli małych i dużych puzzlomaniaków!

Tagi: ,
Napisano w Promocje

Książkowe bestsellery Ravelo – wrzesień

Wrzesień zaowocował w Ravelo.pl bardzo dużym wzrostem sprzedaży książek r/r. Atrakcyjna oferta wydawnicza, ciekawe promocje i aura nastrajająca do zaszycia się w domu z ciekawą książką z pewnością odegrały duże znaczenie w tym sukcesie.

W kategorii książkowej wśród bestsellerów znajdziemy wiele kryminałów, w tym powieści Remigiusza Mroza, który cieszy się wśród czytelników dużą popularnością. Znajdziemy także całkiem sporo literatury zagranicznej, a w jej czołówce zekranizowane powieści. Książka + film zapewnia podwójną przyjemność, której nie chcemy sobie odmawiać. Poza „starymi wyjadaczami” list bestsellerów pojawiają się też nowe nazwiska – często polscy autorzy. Rodzima literatura cieszy się bowiem coraz większą popularnością. Po więcej zapraszamy do lektury poniższej listy bestsellerów Ravelo.pl.

 

 1. Spójrz na mnie – Nicholas Sparks – wyd. Albatros
 2. Immunitet – Remigiusz Mróz – wyd. Czwarta Strona
 3. Fortuna i namiętności. Zemsta – Małgorzata Gutowska-Adamczyk – wyd. Nasza Księgarnia
 4. Magia – Danielle Steel – wyd. Znak literanova
 5. Jeremy Poldark – Winston Graham – wyd. Czarna Owca
 6. Zaginięcie – Remigiusz Mróz – wyd. Czwarta Strona
 7. Zanim się pojawiłeś – Jojo Moyes – wyd. Świat Książki
 8. W cieniu – Diane Chamberlain – wyd. Prószyński Media
 9. Wszystkie kolory nieba – Krystyna Mirek – wyd. Znak
 10. Harry Potter i Przeklęte Dziecko – John Tiffany, Jack Thorne – wyd. Media Rodzina
 11. Jestem żoną szejka – Laila Shukri – wyd. Prószyński Media
 12. Kiedy odszedłeś – Jojo Moyes – wyd. Między Słowami
 13. Jaśminowy sekret – Jude Deveraux – wyd. Lucky
 14. Przewieszenie – Remigiusz Mróz – wyd. Filia
 15. Szkoła żon/Pensjonat marzeń – Magdalena Witkiewicz – wyd. Filia
 16. Stalker – Lars Kepler – wyd. Czarne
 17. Beduinki na Instagramie – Aleksandra Chrobak – wyd. Znak
 18. Ta chwila – Guillaume Musso – wyd. Albatros
 19. W godzinie próby – Jeffrey Archer – wyd. Rebis
 20. Żona plantatora herbaty – Dinah Jefferies – wyd. HarperCollins
 21. Jestem żoną szejka – Laila Shukri – wyd. Prószyński Media
 22. Obce dziecko – Rachel Abbott – wyd. Filia
 23. Mock – Marek Krajewski – wyd. Znak
 24. Weranda na Czarcim Cyplu – Liliana Fabisińska – wyd. Filia
 25. Idealna – Magda Stachula – wyd. Znak literanova
 26. Dasz radę – ks. Jan Kaczkowski – wyd. WAM
 27. Przekonaj mnie, że to ty – Anna Karpińska – wyd. Prószyński Media
 28. Złudzenie – Charlotte Link – wyd. Sonia Draga
 29. Małe życie – Yangihara Hanya – wyd. W.A.B.
 30. Następny świt – Sandra Brown – wyd. Świat Książki

Więcej bestsellerów Ravelo

Tagi: , ,
Napisano w Bestsellery Ravelo

Dom czwarty Katarzyny Puzyńskiej już w przedsprzedaży Ravelo!

Pogoda za oknem robi się coraz bardziej „mroczna”, więc to dobry czas, żeby ogłosić, że najnowsza powieść Katarzyny Puzyńskiej nosząca tytuł „Dom czwarty” pojawiła się już w przesprzedaży Ravelo! Dom czwarty to siódmy tom serii kryminalnej o policjantach z idyllicznego Lipowa. Są to opowieści, które łączą w sobie elementy klasycznego  kryminału w stylu Agathy Christie i charakterystyczne tło małej społeczności z powieści szwedzkiej królowej gatunku, Camilli Läckberg.

Była komisarz Klementyna Kopp po czterdziestu latach wraca w rodzinne strony. Na prośbę matki ma przyjrzeć się sprawie pewnego morderstwa. W drodze do Złocin znika jednak bez śladu. Mieszkańcy zgodnie twierdzą, że nigdy nie dotarła do miasteczka, ale aspirant Daniel Podgórski odkrywa, że musiało być inaczej. Dlaczego wszyscy kłamią? Co stało się z Klementyną? Kto maluje tajemnicze graffiti z czarną szubienicą i podrzuca martwe ptaki? Jaki ma to związek z okrutną egzekucją, dokonaną nad jeziorem Bachotek w październiku 1939 roku?

Dom czwarty – premiera książki już 8.11.2016.

Katarzyna Puzyńska (ur. 1985) – z wykształcenia psycholog. Przez kilka lat pracowała jako nauczyciel akademicki na wydziale psychologii. Teraz całkowicie skupiła się na realizowaniu swojej największej pasji, czyli pisaniu. W wolnych chwilach biega, spaceruje ze swoimi psami i jeździ konno. Uwielbia Skandynawię i Hiszpanię. Pochodzi z Warszawy, ale w dzieciństwie wiele czasu spędzała w niewielkiej wsi pod Brodnicą, gdzie toczy się akcja jej powieści.

<<Więcej powieści Katarzyny Puzyńskiej>>

Tagi: ,
Napisano w Informacyjnie, Zapowiedzi

Matura 2017 – czas start!

Jesień dopiero się zaczęła. Właśnie skompletowaliśmy wyprawkę szkolną, a pierwszy dzwonek na korytarzach zgromadził uczniów w ławkach – tych chętnych i odrobinkę mniej. Większość z nas ma w głowach czerwieniejące liście i pierwsze kartkówki, a jednak… niektórzy już teraz myślą o kwitnących, nie spadających, kasztanach. Egzamin dojrzałości zbliża się wielkimi krokami, matura 2017 za pasem.

Pewnie uczniowie ostatniej klasy liceum w tym pierwszym tygodniu szkoły nasłuchali się już wiele o próbnych egzaminach maturalnych, o katordze, poświęceniach i konieczności rozpoczęcia nauki natychmiast. W przyszłym roku maturzyści przystąpią do trzech egzaminów obowiązkowych: z języka polskiego, matury z matematyki i języka obcego (przy czym najczęściej wybieranym pozostaje wciąż język angielski).

Nie chcemy mówić, że matura to bułka z masłem, ani tym bardziej, że to wyłącznie strach i zgrzytanie zębami, bo z odpowiednim nastawieniem oraz pomocą diabeł na pewno okaże się nie tak straszny jak malują go nauczyciele.

Dlatego w tym roku wydawnictwa prezentują bogatą ofertę serii pomocy naukowych – podręczników, testów, repetytoriów maturalnych, zeszytów, arkuszy i innych materiałów – które świetnie przygotują maturzystę na wszystkie pułapki i niebezpieczeństwa wiosennych egzaminów w 2017 roku. Nowa Era wypuściła serię „Teraz Matura”, a w niej vademeca, arkusze, powtórki „tuż przed egzaminem”. „Matura 2017” to z kolei propozycja różnego rodzaju kompendiów od Operona, natomiast „Trening przed Maturą”  czy „Oldschool – Stara Dobra Szkoła” to kolejne oferty wydawnictw takich jak Omega i Lingo.

Tym maturzystom, dla których maj wieje chłodem, ale też tym którym nie straszne egzaminy dojrzałości, księgarnia Ravelo.pl nie tylko życzy powodzenia, ale również przygotowała szeroki asortyment materiałów pomocniczych do matury 2017. Znajdziecie tu repetytoria, arkusze, tabele, vademeca i wszelkie pomoce naukowe z wyżej wymienionych serii, a nawet więcej. Szczególnie polecamy cykl wydawnictwa Nowa Era „Teraz Matura” – wiele przedmiotów do wyboru na obu poziomach: podstawowym i rozszerzonym – a także już teraz w księgarni internetowej Ravelo.pl można nabyć bestsellerową serię „Matura 2017” wydawnictwa Operon… i to aż 16% taniej! Dlatego zachęcamy, by już teraz wyposażyć się w solidne pozycje, by wiosna przywitała wszystkich tak samo ciepło.

Tagi: , , , ,
Napisano w Informacyjnie, Promocje

Książkowe bestsellery Ravelo – sierpień 2016

Jak co miesiąc przedstawiamy Wam nasze największe hity miesiąca. Sprawdźcie, co najchętniej czytali nasi klienci.

Więcej Bestsellerów Ravelo na: http://www.ravelo.pl/ksiazki,k10.html?listby=sale

Napisano w Bestsellery Ravelo

Folk – kolory w twoim domu

FolkFolk – sztuka ludowa, która dotychczas kojarzyła się jedynie z zaściankową wsią teraz szturmem podbija świat mody i wystroju wnętrz przeżywając swój renesans i ciesząc oczy pięknymi wzorami i niezwykłymi kolorami.

Moda na folk trwa w najlepsze – coraz więcej ludzi na ulicach nosi odzież lub dodatki z elementami folkowymi, ale co ważniejsze w coraz większej ilości domów i mieszkań elementy folkowe pojawiają się jako elementy wystroju wnętrz. Folk wyszedł ze wsi i na dobre zagościł w nowoczesnych wnętrzach. Co ciekawsze, trend rozwija się dzięki młodym ludziom, którzy dali ludowemu wzornictwu drugie życie łącząc je z nowoczesnymi wzorami i elementami.

Staramy się, żeby w asortymencie Ravelo.pl pojawiało się coraz więcej folkowych elementów wystroju wnętrz. Cieszą się one dużym zainteresowaniem klientów i wspaniale rozświetlają wnętrze wprowadzając do życia domowników pozytywną atmosferę.

Sprawdźcie nasze folkowe inspiracje:

Tagi: , ,
Napisano w Bestsellery Ravelo

Najważniejsze zapowiedzi drugiej połowy 2016 roku

Przełom sierpnia i września to czas najważniejszych premier literackich. W oczekiwaniu na jesienne zapowiedzi wskazujemy, na które tytuły warto czekać. Wśród nich nowe powieści Katarzyny Michalak, Nicholasa Sparksa i nowy kryminał Marka Krajewskiego. Przedstawiamy najważniejsze zapowiedzi książkowe drugiej połowy 2016 roku. Wszystkie znajdziecie i kupicie w księgarni internetowej Ravelo.pl.

Leśna Polana, Katarzyna Michalak

Jedną z najbardziej oczekiwanych premier wśród klientek księgarni internetowej Ravelo.pl jest z pewnością nowa powieść Katarzyny Michalak „Leśna Polana”. Książka zapowiadana jest już od długiego czasu, wszyscy mają nadzieję, że trafi do rąk czytelników jeszcze w sierpniu. „Leśna Polana” to opowieść o zagubionych marzeniach i pierwsza powieść w odcinkach tej autorki. Co w niej znajdziemy? Trzy przyjaciółki, trzech braci, trzy historie i jedno zakończenie.

Premiera zapowiedziana jest na 31 sierpnia

Spójrz na mnie, Nicholas Sparks

Najnowsza powieść króla prozy obyczajowej. Każda nowa książka Nicholasa Sparksa to wydarzenie literackie. Tym razem autor bestsellerowych powieści  „Pamiętnik” czy „List w butelce” połączył historię miłosną z zagadką kryminalną. Główna bohaterka „Spójrz na mnie” zacznie otrzymywać dziwne wiadomości od anonimowego prześladowcy. Sparks myli tropy, a wydawnictwo zapowiada, że zakończenia nie domyśli się nawet wielbicielka powieści detektywistycznych.

Premiera „Spójrz na mnie” Nicholasa Sparksa zapowiedziana jest na 28 września

Przyjaciele i rywale, Agnieszka Krawczyk

„Przyjaciele i rywale” to kontynuacja bestsellerowej powieści „Siostry”. Ponownie przenosimy się do Zmysłowa, gdzie będziemy śledzić dalsze losy głównej bohaterki – Agaty Niemirskiej. Odkryta zostanie długo tajona przez matkę tożsamość ojca Tosi, dodatkowo skomplikuje się nie tylko codzienne życie sióstr, ale i ich sprawy uczuciowe. Obok przyjaciół pojawią się jednak rywale, a nawet – wrogowie. Nic już nie będzie tak proste i oczywiste jak dawniej.

Premiera „Przyjaciół i rywali” Agnieszki Krawczyk: 28 września

Gniazdo, Cynthia D’Aprix Sweeney

Gniazdo to zabawny i zarazem poruszający portret współczesnej rodziny, w której relacje mocno kształtowane są przez kryzys finansowy. To także świeże spojrzenie na dzisiejszych nowojorczyków, nadal niemogących otrząsnąć się po tragedii 11 września. Książka napisana z wrażliwością godną Alice Munro i humorem przypominającym najlepsze filmy Woody’ego Allena zachwyciła amerykańskich czytelników i krytyków.

Premiera „Gniazda” Cynthii D’Aprix Sweeney: 31 sierpnia

Nowy kryminał Marka Krajewskiego, Marek Krajewski

Jednym z największych wydarzeń drugiej połowy 2016 roku jest z pewnością najnowsza książka Marka Krajewskiego. Bardzo zaskakująca i tajemnicza zapowiedź – jej tytuł poznamy dopiero 20 sierpnia. Najmroczniejszy umysł polskiego kryminału proponuje tym razem całkiem nową serię – nowy tytuł ma być skierowany także do młodszego czytelnika. Uwagę przykuwa całkiem niezwyczajna dla Krajewskiego okładka – czy będzie to ukłon w stronę powieści detektywistycznych dla młodzieży?

Premiera nowego kryminału Marka Krajewskiego: 14 września

Fortuna i namiętności. Zemsta, Małgorzata Gutowska-Adamczyk

Drugi tom nowej serii Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk, autorki bestsellerowej Cukierni Pod Amorem. „Fortuna i namiętności. Zemsta” to ciekawe połączenie powieści obyczajowej z realiami historycznymi – w cyklu Gutowskiej-Adamczyk przeczytamy o groźnych dla Polski czasach pierwszej połowy XVIII stulecia. Litwa i Korona w niezwykle barwnych opisach, a do tego tytułowa fortuna i namiętności.

Premiera drugiego tomu „Fortuny i namiętności” Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk: 28 września

Pani Furia, Grażyna Plebanek

„Pani Furia” Grażyny Plebanek to jedna z najgłośniejszych polskich zapowiedzi. Autorka bestsellerowych „Niebezpiecznych związków” i „Dziewczyn z Portofino” tym razem powraca z pierwszą polską powieścią o samotności we współczesnej Europie, napisaną z perspektywy jej wielokulturowego centrum. Zaskakująca i odważna książka, do której autorka studiowała afrykańską literaturę mówioną oraz uczestniczyła w policyjnych patrolach.

Premiera „Pani Furii” Grażyny Plebanek: 31 sierpnia

Meryl Streep. Znowu ona!, Michael Schulman

Znakomita biografia jednej z najbardziej utytułowanych i rozpoznawalnych aktorek. W kinach mamy szansę obejrzeć najnowszy film z jej udziałem: „Boska Florence”. „Meryl Streep. Znowu ona!” to z kolei dogłębny i czuły portret oszałamiającej aktorki z czasów, zanim stała się sławna. Książka ma być idealna dla każdego, kto interesuje się nie tylko Meryl, lecz także Hollywoodem i teatrem.

Premiera biografii Meryl Streep: 17 sierpnia

Sekretne życie drzew, Peter Wohlleben

„Sekretne życie drzew” to zupełna nowość na rynku wydawniczym. Z książki dowiemy się bowiem… co czują drzewa i jak komunikują się ze sobą. Peter Wohlleben – autor książki – to leśnik z ponaddwudziestoletnim stażem w Zarządzie Lasów Państwowych w Niemczech. Drzewa zna doskonale i snuje fascynujące historie o ich zdumiewających zdolnościach. Otwiera przed nami sekretny świat, jakiego nie znamy.

Sułtanka Hurrem. Słowiańska odaliska. Księga 2, Demet Antinyeleklioglu

Powieści osadzone fabułą w Imperium Osmańskim cieszą się coraz większą popularnością. Bestsellerami w księgarni internetowej Ravelo.pl są takie książki jak: „Sułtanka Kosem. W haremie” oraz „Sułtanka Kosem. Czarna Królowa”. We wrześniu pojawi się z kolei drugi tom serii „Sułtanki Hurrem. Słowiańskiej odaliski”. Polityka i miłość – dwie składowe, które stały się kanwą nie tylko powieści, lecz także serialu „Wspaniałe stulecie”. W Księdze 2 ponownie znajdziemy się w świecie wielkich namiętności, ukrytych żądz i bezpardonowej walki o wpływy.

Premiera „Sułtanki Hurrem. Słowiańskiej odaliski. Księgi 2″: 28 września

Napisano w Zapowiedzi

Pościel – jak wybrać idealny komplet pościeli

Wiosna i lato to okres idealny na to, aby odświeżyć swoją sypialnię i nadać jej nowego blasku. Jednym z ważniejszych elementów w każdej sypialni jest pościel, a od jej jakości, wzorów i kolorów zależeć będzie nasz komfort snu i wystrój wnętrza sypialni.

Jak dobrać kolor i wzór?

Pościel jest jednym z najważniejszych elementów wystroju wnętrza Twojej sypialni. Tkanina, kolorystyka i wzór powinny pasować do wyglądu całego pomieszczenia oraz do dekoracji. Jeśli posiadasz zasłony pamiętaj, że duże partie materiału w sypialni powinny korespondować ze sobą. Dotyczy to zarówno pościeli, prześcieradła, narzuty, koców, poszewek na poduszki, dywanów oraz zasłon i firanek. Jeśli lubisz wzorzystą pościel, duże kwiaty lub dekoracyjna ornamentyka to Twój styl – postaw na stonowane kolory i gładkie materiały innych dodatków. Pościel o oryginalnym wzornictwie najlepiej wyeksponować na tle gładkich zasłon w stonowanych kolorach beżu, nude, ecru czy ciemnego brązu. Ciemna pościel jest bardzo elegancka, jednak najlepiej prezentuje się w dużych sypialniach. Jeśli taką nie dysponujesz, pamiętaj, że ciemna pościel i ciemne zasłony w małej sypialni, mogą dać przytłaczający efekt. Nie bój się eksperymentować z kolorem! Jeśli podoba Ci się pościel w barwach, które pozornie nie pasują do Twojego wnętrza, jest na to sposób. Nie musisz od razu urządzać remontu sypialni i malować od nowa ścian ;) – wystarczy, że odrobinę zmodyfikujesz przestrzeń uzupełniając ją o kilka dodatków. Może to być nowa lampka nocna, wazon, świecznik, lampion, figurka, pudełko na drobiazgi czy obrazek na ścianę. Dodatki to świetny i prosty sposób by szybko zmienić charakter wnętrza. Dzięki nim Twoja wymarzona pościel nagle okaże się idealna do sypialni, bo zacznie kolorystycznie pasować do rzeczy, które w niej są.

W naszym asortymencie znajdziesz pościel z bawełny, kory i satyny bawełnianej. Bogate wzornictwo gwarantuje Ci dobór takich poszewek, które najlepiej pasują do Ciebie i Twojego wnętrza.

Jaki rozmiar pościeli wybrać?

Przy wyborze rozmiaru pościeli przede wszystkim kierujemy się rozmiarem łóżka jakim dysponujemy. Rozmiar materaca nie jest jednak kluczowy, bo równie ważne są nasze preferencje. Dla jednej osoby najlepsza będzie pościel o rozmiarach 160×200 cm. W tym rozmiarze znajdziemy też pościel młodzieżową i dziecięcą. Dla pary najwygodniejsza będzie pościel 220×200 cm, która w komplecie posiada dwie poszewki na poduszki. Pomysł dla odważnych – jeśli wolicie jednak spać pod osobnymi kołdrami, spróbujcie złączyć dwa rodzaje pościeli 160×200 cm z tej samej linii wzorniczej i wymieńcie się poduszkami! W ten sposób stworzycie swój niepowtarzalny komplet pościeli i sprawicie, że sypialnia nabierze oryginalnego wyrazu.

Postaw na jakość

Nasza pościel jest wykonana z materiałów najwyższej jakości, jest wygodna w użytkowaniu. Wzory są trwałe i zachowują kolory mimo wielokrotnego prania. Zapięcia na zamek błyskawiczny ułatwiają jej zakładanie i zdejmowanie. Nasze pościele posiadają certyfikat jakości Oeko-Tex, który jest potwierdzeniem przebadania pościeli pod kątem obecności substancji szkodliwych. Masz więc gwarancję zaświadczoną przez niezależny instytut, że pościel jest wysokogatunkowa, delikatna dla skóry i bezpieczna. Ma to duże znaczenie zwłaszcza przy wyborze pościeli dla alergika, oraz dla dziecka, gdzie normy jakościowe są wyjątkowo rygorystycznie przestrzegane.

Który materiał będzie najlepszy?

Masz do wyboru trzy rodzaje materiału: bawełna, kora i satyna bawełniana. Wszystkie są zrobione z oddychającej bawełny wysokiej jakości, różnią się w dotyku, więc wybierz tę, w której najwygodniej Ci się śpi. Klasyczna bawełniana pościel, będzie zawsze dobrym wyborem. Przyjemna, gładka tkanina, można ją prasować, choć przy odpowiednim rozwieszeniu poszewek po praniu nie będzie to konieczne. Najlepsza dla tradycjonalistów – można ją krochmalić. Satyna bawełniana to niezwykle miły w dotyku materiał. Polecamy ją zwłaszcza na lato, gdyż jest delikatniejsza od zwykłej bawełny i lepsza do spania w gorące, letnie noce. Nie jest to śliski, nieprzyjemny materiał stosowany często jako tani zamiennik atłasu, tylko prawdziwa bawełna o wytrzymałym satynowym splocie, który nadaje jej wyjątkowej miękkości. Pościel z kory natomiast, ma prosty, gofrowany splot. Jest najłatwiejsza w używaniu, nie wymaga ani prasowania, ani krochmalenia. Jest więc praktyczna, a do tego bardzo trwała.

Ravelo.pl od początku stawia na wysokiej jakości pościel z bawełny, satyny czy kory.  Duży wybór wzorów i kolorów, a także najpopularniejsze rozmiary przyciągają uwagę i pięknie wkomponują się w Twoje wnętrze. Na naszej liście pościelowych bestsellerów znajdziecie: pościel z satyny „folk”, pościel z bawełny „Black sheep” czy pościel z kory Sea&Anchor.

Wejdź na Ravelo.pl/posciel i sprawdź nasze nowości i bestsellery pościelowe.

Tagi:
Napisano w Bestsellery Ravelo, Promocje

Ravelo.pl partnerem akcji Visa i Poczty Polskiej

Visa

Miło nam poinformować, że sklep Ravelo.pl został partnerem akcji Visa Europe i Poczty Polskiej. Od dziś przy płatności kartą Visa klienci otrzymują darmową dostawę Pocztą Polską.

„Cieszymy się, że możemy wziąć udział w tak prestiżowej inicjatywie, szczególnie, że jesteśmy jedyną księgarnią internetową w tym projekcie. Dzięki akcji, nasi klienci będą mogli zrobić zakupy bez ponoszenia kosztów za przesyłkę, a Poczta Polska jest u nas jedną z najczęściej wybieranych form dostawy, co z punktu widzenia klienta jest niezwykle atrakcyjne” – uważa Dorota Bachman, prezes zarządu Ravelo Sp. z o.o.

„Do współpracy zachęcamy także wydawców i dostawców, którzy w czasie akcji będą mieli doskonałą okazję do zaprezentowania swojego asortymentu i poprawienia wyników sprzedażowych” – dodaje Bachman.

Ravelo.pl w swoim asortymencie posiada 180 tysięcy produktów, z czego ponad 100 tysięcy stanowią książki, a pozostałe 80 tysięcy to podręczniki szkolne, artykuły do domu i ogrodu, zabawki oraz ebooki i audiobooki.

Tagi: ,
Napisano w Informacyjnie, Promocje