Matura 2017 – czas start!

Jesień dopiero się zaczęła. Właśnie skompletowaliśmy wyprawkę szkolną, a pierwszy dzwonek na korytarzach zgromadził uczniów w ławkach – tych chętnych i odrobinkę mniej. Większość z nas ma w głowach czerwieniejące liście i pierwsze kartkówki, a jednak… niektórzy już teraz myślą o kwitnących, nie spadających, kasztanach. Egzamin dojrzałości zbliża się wielkimi krokami, matura 2017 za pasem.

Pewnie uczniowie ostatniej klasy liceum w tym pierwszym tygodniu szkoły nasłuchali się już wiele o próbnych egzaminach maturalnych, o katordze, poświęceniach i konieczności rozpoczęcia nauki natychmiast. W przyszłym roku maturzyści przystąpią do trzech egzaminów obowiązkowych: z języka polskiego, matury z matematyki i języka obcego (przy czym najczęściej wybieranym pozostaje wciąż język angielski).

Nie chcemy mówić, że matura to bułka z masłem, ani tym bardziej, że to wyłącznie strach i zgrzytanie zębami, bo z odpowiednim nastawieniem oraz pomocą diabeł na pewno okaże się nie tak straszny jak malują go nauczyciele.

Dlatego w tym roku wydawnictwa prezentują bogatą ofertę serii pomocy naukowych – podręczników, testów, repetytoriów maturalnych, zeszytów, arkuszy i innych materiałów – które świetnie przygotują maturzystę na wszystkie pułapki i niebezpieczeństwa wiosennych egzaminów w 2017 roku. Nowa Era wypuściła serię „Teraz Matura”, a w niej vademeca, arkusze, powtórki „tuż przed egzaminem”. „Matura 2017” to z kolei propozycja różnego rodzaju kompendiów od Operona, natomiast „Trening przed Maturą”  czy „Oldschool – Stara Dobra Szkoła” to kolejne oferty wydawnictw takich jak Omega i Lingo.

Tym maturzystom, dla których maj wieje chłodem, ale też tym którym nie straszne egzaminy dojrzałości, księgarnia Ravelo.pl nie tylko życzy powodzenia, ale również przygotowała szeroki asortyment materiałów pomocniczych do matury 2017. Znajdziecie tu repetytoria, arkusze, tabele, vademeca i wszelkie pomoce naukowe z wyżej wymienionych serii, a nawet więcej. Szczególnie polecamy cykl wydawnictwa Nowa Era „Teraz Matura” – wiele przedmiotów do wyboru na obu poziomach: podstawowym i rozszerzonym – a także już teraz w księgarni internetowej Ravelo.pl można nabyć bestsellerową serię „Matura 2017” wydawnictwa Operon… i to aż 16% taniej! Dlatego zachęcamy, by już teraz wyposażyć się w solidne pozycje, by wiosna przywitała wszystkich tak samo ciepło.

Tagi: , , , ,
Napisano w Informacyjnie, Promocje

Książkowe bestsellery Ravelo – sierpień 2016

Jak co miesiąc przedstawiamy Wam nasze największe hity miesiąca. Sprawdźcie, co najchętniej czytali nasi klienci.

Więcej Bestsellerów Ravelo na: http://www.ravelo.pl/ksiazki,k10.html?listby=sale

Napisano w Bestsellery Ravelo

Folk – kolory w twoim domu

FolkFolk – sztuka ludowa, która dotychczas kojarzyła się jedynie z zaściankową wsią teraz szturmem podbija świat mody i wystroju wnętrz przeżywając swój renesans i ciesząc oczy pięknymi wzorami i niezwykłymi kolorami.

Moda na folk trwa w najlepsze – coraz więcej ludzi na ulicach nosi odzież lub dodatki z elementami folkowymi, ale co ważniejsze w coraz większej ilości domów i mieszkań elementy folkowe pojawiają się jako elementy wystroju wnętrz. Folk wyszedł ze wsi i na dobre zagościł w nowoczesnych wnętrzach. Co ciekawsze, trend rozwija się dzięki młodym ludziom, którzy dali ludowemu wzornictwu drugie życie łącząc je z nowoczesnymi wzorami i elementami.

Staramy się, żeby w asortymencie Ravelo.pl pojawiało się coraz więcej folkowych elementów wystroju wnętrz. Cieszą się one dużym zainteresowaniem klientów i wspaniale rozświetlają wnętrze wprowadzając do życia domowników pozytywną atmosferę.

Sprawdźcie nasze folkowe inspiracje:

Tagi: , ,
Napisano w Bestsellery Ravelo

Najważniejsze zapowiedzi drugiej połowy 2016 roku

Przełom sierpnia i września to czas najważniejszych premier literackich. W oczekiwaniu na jesienne zapowiedzi wskazujemy, na które tytuły warto czekać. Wśród nich nowe powieści Katarzyny Michalak, Nicholasa Sparksa i nowy kryminał Marka Krajewskiego. Przedstawiamy najważniejsze zapowiedzi książkowe drugiej połowy 2016 roku. Wszystkie znajdziecie i kupicie w księgarni internetowej Ravelo.pl.

Leśna Polana, Katarzyna Michalak

Jedną z najbardziej oczekiwanych premier wśród klientek księgarni internetowej Ravelo.pl jest z pewnością nowa powieść Katarzyny Michalak „Leśna Polana”. Książka zapowiadana jest już od długiego czasu, wszyscy mają nadzieję, że trafi do rąk czytelników jeszcze w sierpniu. „Leśna Polana” to opowieść o zagubionych marzeniach i pierwsza powieść w odcinkach tej autorki. Co w niej znajdziemy? Trzy przyjaciółki, trzech braci, trzy historie i jedno zakończenie.

Premiera zapowiedziana jest na 31 sierpnia

Spójrz na mnie, Nicholas Sparks

Najnowsza powieść króla prozy obyczajowej. Każda nowa książka Nicholasa Sparksa to wydarzenie literackie. Tym razem autor bestsellerowych powieści  „Pamiętnik” czy „List w butelce” połączył historię miłosną z zagadką kryminalną. Główna bohaterka „Spójrz na mnie” zacznie otrzymywać dziwne wiadomości od anonimowego prześladowcy. Sparks myli tropy, a wydawnictwo zapowiada, że zakończenia nie domyśli się nawet wielbicielka powieści detektywistycznych.

Premiera „Spójrz na mnie” Nicholasa Sparksa zapowiedziana jest na 28 września

Przyjaciele i rywale, Agnieszka Krawczyk

„Przyjaciele i rywale” to kontynuacja bestsellerowej powieści „Siostry”. Ponownie przenosimy się do Zmysłowa, gdzie będziemy śledzić dalsze losy głównej bohaterki – Agaty Niemirskiej. Odkryta zostanie długo tajona przez matkę tożsamość ojca Tosi, dodatkowo skomplikuje się nie tylko codzienne życie sióstr, ale i ich sprawy uczuciowe. Obok przyjaciół pojawią się jednak rywale, a nawet – wrogowie. Nic już nie będzie tak proste i oczywiste jak dawniej.

Premiera „Przyjaciół i rywali” Agnieszki Krawczyk: 28 września

Gniazdo, Cynthia D’Aprix Sweeney

Gniazdo to zabawny i zarazem poruszający portret współczesnej rodziny, w której relacje mocno kształtowane są przez kryzys finansowy. To także świeże spojrzenie na dzisiejszych nowojorczyków, nadal niemogących otrząsnąć się po tragedii 11 września. Książka napisana z wrażliwością godną Alice Munro i humorem przypominającym najlepsze filmy Woody’ego Allena zachwyciła amerykańskich czytelników i krytyków.

Premiera „Gniazda” Cynthii D’Aprix Sweeney: 31 sierpnia

Nowy kryminał Marka Krajewskiego, Marek Krajewski

Jednym z największych wydarzeń drugiej połowy 2016 roku jest z pewnością najnowsza książka Marka Krajewskiego. Bardzo zaskakująca i tajemnicza zapowiedź – jej tytuł poznamy dopiero 20 sierpnia. Najmroczniejszy umysł polskiego kryminału proponuje tym razem całkiem nową serię – nowy tytuł ma być skierowany także do młodszego czytelnika. Uwagę przykuwa całkiem niezwyczajna dla Krajewskiego okładka – czy będzie to ukłon w stronę powieści detektywistycznych dla młodzieży?

Premiera nowego kryminału Marka Krajewskiego: 14 września

Fortuna i namiętności. Zemsta, Małgorzata Gutowska-Adamczyk

Drugi tom nowej serii Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk, autorki bestsellerowej Cukierni Pod Amorem. „Fortuna i namiętności. Zemsta” to ciekawe połączenie powieści obyczajowej z realiami historycznymi – w cyklu Gutowskiej-Adamczyk przeczytamy o groźnych dla Polski czasach pierwszej połowy XVIII stulecia. Litwa i Korona w niezwykle barwnych opisach, a do tego tytułowa fortuna i namiętności.

Premiera drugiego tomu „Fortuny i namiętności” Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk: 28 września

Pani Furia, Grażyna Plebanek

„Pani Furia” Grażyny Plebanek to jedna z najgłośniejszych polskich zapowiedzi. Autorka bestsellerowych „Niebezpiecznych związków” i „Dziewczyn z Portofino” tym razem powraca z pierwszą polską powieścią o samotności we współczesnej Europie, napisaną z perspektywy jej wielokulturowego centrum. Zaskakująca i odważna książka, do której autorka studiowała afrykańską literaturę mówioną oraz uczestniczyła w policyjnych patrolach.

Premiera „Pani Furii” Grażyny Plebanek: 31 sierpnia

Meryl Streep. Znowu ona!, Michael Schulman

Znakomita biografia jednej z najbardziej utytułowanych i rozpoznawalnych aktorek. W kinach mamy szansę obejrzeć najnowszy film z jej udziałem: „Boska Florence”. „Meryl Streep. Znowu ona!” to z kolei dogłębny i czuły portret oszałamiającej aktorki z czasów, zanim stała się sławna. Książka ma być idealna dla każdego, kto interesuje się nie tylko Meryl, lecz także Hollywoodem i teatrem.

Premiera biografii Meryl Streep: 17 sierpnia

Sekretne życie drzew, Peter Wohlleben

„Sekretne życie drzew” to zupełna nowość na rynku wydawniczym. Z książki dowiemy się bowiem… co czują drzewa i jak komunikują się ze sobą. Peter Wohlleben – autor książki – to leśnik z ponaddwudziestoletnim stażem w Zarządzie Lasów Państwowych w Niemczech. Drzewa zna doskonale i snuje fascynujące historie o ich zdumiewających zdolnościach. Otwiera przed nami sekretny świat, jakiego nie znamy.

Sułtanka Hurrem. Słowiańska odaliska. Księga 2, Demet Antinyeleklioglu

Powieści osadzone fabułą w Imperium Osmańskim cieszą się coraz większą popularnością. Bestsellerami w księgarni internetowej Ravelo.pl są takie książki jak: „Sułtanka Kosem. W haremie” oraz „Sułtanka Kosem. Czarna Królowa”. We wrześniu pojawi się z kolei drugi tom serii „Sułtanki Hurrem. Słowiańskiej odaliski”. Polityka i miłość – dwie składowe, które stały się kanwą nie tylko powieści, lecz także serialu „Wspaniałe stulecie”. W Księdze 2 ponownie znajdziemy się w świecie wielkich namiętności, ukrytych żądz i bezpardonowej walki o wpływy.

Premiera „Sułtanki Hurrem. Słowiańskiej odaliski. Księgi 2″: 28 września

Napisano w Zapowiedzi

Pościel – jak wybrać idealny komplet pościeli

Wiosna i lato to okres idealny na to, aby odświeżyć swoją sypialnię i nadać jej nowego blasku. Jednym z ważniejszych elementów w każdej sypialni jest pościel, a od jej jakości, wzorów i kolorów zależeć będzie nasz komfort snu i wystrój wnętrza sypialni.

Jak dobrać kolor i wzór?

Pościel jest jednym z najważniejszych elementów wystroju wnętrza Twojej sypialni. Tkanina, kolorystyka i wzór powinny pasować do wyglądu całego pomieszczenia oraz do dekoracji. Jeśli posiadasz zasłony pamiętaj, że duże partie materiału w sypialni powinny korespondować ze sobą. Dotyczy to zarówno pościeli, prześcieradła, narzuty, koców, poszewek na poduszki, dywanów oraz zasłon i firanek. Jeśli lubisz wzorzystą pościel, duże kwiaty lub dekoracyjna ornamentyka to Twój styl – postaw na stonowane kolory i gładkie materiały innych dodatków. Pościel o oryginalnym wzornictwie najlepiej wyeksponować na tle gładkich zasłon w stonowanych kolorach beżu, nude, ecru czy ciemnego brązu. Ciemna pościel jest bardzo elegancka, jednak najlepiej prezentuje się w dużych sypialniach. Jeśli taką nie dysponujesz, pamiętaj, że ciemna pościel i ciemne zasłony w małej sypialni, mogą dać przytłaczający efekt. Nie bój się eksperymentować z kolorem! Jeśli podoba Ci się pościel w barwach, które pozornie nie pasują do Twojego wnętrza, jest na to sposób. Nie musisz od razu urządzać remontu sypialni i malować od nowa ścian ;) – wystarczy, że odrobinę zmodyfikujesz przestrzeń uzupełniając ją o kilka dodatków. Może to być nowa lampka nocna, wazon, świecznik, lampion, figurka, pudełko na drobiazgi czy obrazek na ścianę. Dodatki to świetny i prosty sposób by szybko zmienić charakter wnętrza. Dzięki nim Twoja wymarzona pościel nagle okaże się idealna do sypialni, bo zacznie kolorystycznie pasować do rzeczy, które w niej są.

W naszym asortymencie znajdziesz pościel z bawełny, kory i satyny bawełnianej. Bogate wzornictwo gwarantuje Ci dobór takich poszewek, które najlepiej pasują do Ciebie i Twojego wnętrza.

Jaki rozmiar pościeli wybrać?

Przy wyborze rozmiaru pościeli przede wszystkim kierujemy się rozmiarem łóżka jakim dysponujemy. Rozmiar materaca nie jest jednak kluczowy, bo równie ważne są nasze preferencje. Dla jednej osoby najlepsza będzie pościel o rozmiarach 160×200 cm. W tym rozmiarze znajdziemy też pościel młodzieżową i dziecięcą. Dla pary najwygodniejsza będzie pościel 220×200 cm, która w komplecie posiada dwie poszewki na poduszki. Pomysł dla odważnych – jeśli wolicie jednak spać pod osobnymi kołdrami, spróbujcie złączyć dwa rodzaje pościeli 160×200 cm z tej samej linii wzorniczej i wymieńcie się poduszkami! W ten sposób stworzycie swój niepowtarzalny komplet pościeli i sprawicie, że sypialnia nabierze oryginalnego wyrazu.

Postaw na jakość

Nasza pościel jest wykonana z materiałów najwyższej jakości, jest wygodna w użytkowaniu. Wzory są trwałe i zachowują kolory mimo wielokrotnego prania. Zapięcia na zamek błyskawiczny ułatwiają jej zakładanie i zdejmowanie. Nasze pościele posiadają certyfikat jakości Oeko-Tex, który jest potwierdzeniem przebadania pościeli pod kątem obecności substancji szkodliwych. Masz więc gwarancję zaświadczoną przez niezależny instytut, że pościel jest wysokogatunkowa, delikatna dla skóry i bezpieczna. Ma to duże znaczenie zwłaszcza przy wyborze pościeli dla alergika, oraz dla dziecka, gdzie normy jakościowe są wyjątkowo rygorystycznie przestrzegane.

Który materiał będzie najlepszy?

Masz do wyboru trzy rodzaje materiału: bawełna, kora i satyna bawełniana. Wszystkie są zrobione z oddychającej bawełny wysokiej jakości, różnią się w dotyku, więc wybierz tę, w której najwygodniej Ci się śpi. Klasyczna bawełniana pościel, będzie zawsze dobrym wyborem. Przyjemna, gładka tkanina, można ją prasować, choć przy odpowiednim rozwieszeniu poszewek po praniu nie będzie to konieczne. Najlepsza dla tradycjonalistów – można ją krochmalić. Satyna bawełniana to niezwykle miły w dotyku materiał. Polecamy ją zwłaszcza na lato, gdyż jest delikatniejsza od zwykłej bawełny i lepsza do spania w gorące, letnie noce. Nie jest to śliski, nieprzyjemny materiał stosowany często jako tani zamiennik atłasu, tylko prawdziwa bawełna o wytrzymałym satynowym splocie, który nadaje jej wyjątkowej miękkości. Pościel z kory natomiast, ma prosty, gofrowany splot. Jest najłatwiejsza w używaniu, nie wymaga ani prasowania, ani krochmalenia. Jest więc praktyczna, a do tego bardzo trwała.

Ravelo.pl od początku stawia na wysokiej jakości pościel z bawełny, satyny czy kory.  Duży wybór wzorów i kolorów, a także najpopularniejsze rozmiary przyciągają uwagę i pięknie wkomponują się w Twoje wnętrze. Na naszej liście pościelowych bestsellerów znajdziecie: pościel z satyny „folk”, pościel z bawełny „Black sheep” czy pościel z kory Sea&Anchor.

Wejdź na Ravelo.pl/posciel i sprawdź nasze nowości i bestsellery pościelowe.

Tagi:
Napisano w Bestsellery Ravelo, Promocje

Ravelo.pl partnerem akcji Visa i Poczty Polskiej

Visa

Miło nam poinformować, że sklep Ravelo.pl został partnerem akcji Visa Europe i Poczty Polskiej. Od dziś przy płatności kartą Visa klienci otrzymują darmową dostawę Pocztą Polską.

„Cieszymy się, że możemy wziąć udział w tak prestiżowej inicjatywie, szczególnie, że jesteśmy jedyną księgarnią internetową w tym projekcie. Dzięki akcji, nasi klienci będą mogli zrobić zakupy bez ponoszenia kosztów za przesyłkę, a Poczta Polska jest u nas jedną z najczęściej wybieranych form dostawy, co z punktu widzenia klienta jest niezwykle atrakcyjne” – uważa Dorota Bachman, prezes zarządu Ravelo Sp. z o.o.

„Do współpracy zachęcamy także wydawców i dostawców, którzy w czasie akcji będą mieli doskonałą okazję do zaprezentowania swojego asortymentu i poprawienia wyników sprzedażowych” – dodaje Bachman.

Ravelo.pl w swoim asortymencie posiada 180 tysięcy produktów, z czego ponad 100 tysięcy stanowią książki, a pozostałe 80 tysięcy to podręczniki szkolne, artykuły do domu i ogrodu, zabawki oraz ebooki i audiobooki.

Tagi: ,
Napisano w Informacyjnie, Promocje

Beksiński. Dzień po dniu kończącego się życia – Dzienniki Beksińskiego w Ravelo

Miło nam poinformować, że w naszej księgarni Ravelo.pl od 9 marca rusza sprzedaż dzienników jednego z najznamienitszych polskich malarzy, rysowników i rzeźbiarzy – Zdzisława Beksińskiego. Książka nosi tytuł: Beksiński Dzień po dniu kończącego się życia i ukaże się nakładem wydawnictwa MD.

Zdzisław Beksiński – urodził się w 1929 roku, zmarł w 2005 roku w Warszawie. Był jednym z najbardziej cenionym na świecie polskim malarzem, rzeźbiarzem, fotografem i grafikiem komputerowym. Ukończył architekturę na Politechnice Krakowskiej. W trakcie studiów ożenił się z Zofią Stankiewicz. Doczekali się syna. Jego kariera zaczęła się od fotografii, za którą Beksiński był wielokrotnie nagradzany w międzynarodowych konkursach. Potem zainteresował się rzeźbą abstrakcyjną. Swoje prace przygotowywał przede wszystkim z metalu, drutu i blachy. Potem Beksiński zaczął rysować. Zaczynał od abstrakcji, a następnie zaczął wyrażać się poprzez rysunki z elementami erotyki, sadyzmu i masochizmu. Po rysunku przyszedł czas na malarstwo. Malował farbą olejną na płycie pilśniowej. Cechą charakterystyczną prac Beksińskiego jest brak tytułów, których im nie nadawał uważając, że każdy odbiorca może je zinterpretować na swój sposób. Jego prace wystawiane były na całym świecie, m. in. w Paryżu, Belgii, Niemczech czy Japonii, w której nadal przechowywanych jest ok. 70 prac artysty. Beksiński cały dorobek artystyczny i nie tylko zapisał Muzeum Historycznemu w Sanoku.
Zdzisław Beksiński zmarł w wyniku licznych ciosów zadanych nożem przez 19-latka, którego rodzina pracowała dla artysty. Motywem morderstwa miała być odmowa udzielenia pożyczki. Po śmierci artysta został odznaczony przez Aleksandra Kwaśniewskiego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Zdzisław Beksiński w swojej pracowni

Zdzisław Beksiński w swojej pracowni

Jarosław Mikołaj Skoczeń

Jarosław Mikołaj Skoczeń

Jarosław Mikołaj Skoczeń – Dziennikarz, poeta, pisarz. Autor dziesięciu książek i tomików poezji m.in. „Litania do M”, „Okna krzykiem otwarte” i „Czarne kolorowe konie”.

Tagi: , , ,
Napisano w Zapowiedzi

Wielkanoc w Ravelo.pl

Przygotuj się na Wielkanoc! W Ravelo.pl prezentujemy specjalną ofertę produktów na Wielkanoc. Święta zbliżają się wielkimi krokami – warto zadbać o to, by wszystko było przygotowane na czas. W naszym sklepie internetowym znajdziesz dekoracje wielkanocne i książki kucharskie. Udekorujesz świąteczny stół i zaplanujesz wiosenne porządki. Z kolei dla dzieci przygotowaliśmy zabawki na Zajączka! Gotuj, piecz, dekoruj i porządkuj na Wielkanoc 2016 z Ravelo!

wielkanoc Ravelo

Wielkanocne dekoracje

Wielkanocne dekoracje wprowadzą do Twojego domu świąteczny klimat. W Ravelo znajdziesz akcesoria i dodatki, które odmienią wnętrze i zadbają o wiosenny, pozytywny nastrój. Prezentujemy dekoracyjne serwetniki, wielkanocne króliki, lampiony, figurki ceramiczne w kształcie kurczaczków. Szczególnie polecamy figurki dekoracyjne „Kurka i kogut”, zestawy metalowych ozdób dekoracyjnych na świąteczny, wielkanocny stół, kolorowe, wiosenne podstawki do jajek.

Pisanki, baranki, zajączki i żółte kurczaczki to tradycyjne motywy ozdób na Wielkanoc. Szukacie inspiracji jak udekorować stół, pomalować pisanki-wydmuszki i czym ozdobić wielkanocny koszyczek? W Ravelo znajdziecie propozycje, które wniosą do waszego powiew wiosny i radości. Szczególnie polecamy dekoracje w stylu vintage: lampiony, świeczniki, misy, doniczki. Prezentujemy aranżację świątecznych stołów, wielkanocne dekoracje i ozdoby. Do wielkanocnej zastawy z pewnością będzie pasować zestaw ceramicznych dodatków: solniczki i pieprzniczki „Kogut i kurki„, ceramiczny kubek „Kogut„, polecamy także świąteczne obrusy, dekoracyjne pudełka na herbatę.

Aby tradycji stało się zadość prezentujemy malowane pisanki i inne dodatki, które znajdą się w koszyku ze święconką: żółte kurczaczki, zajączki, wielkanocne baranki i kurki. Nie można oczywiście zapomnieć o wielkanocnych jajkach, baziach i kwiatach. Oprócz tego polecamy dekoracje i akcesoria wiosenne, a wśród nich nowe zestawy poduszek, stylowe doniczki, podkładki na stół lub drewniane stojaki na kwiaty.

Książki kucharskie na Wielkanoc 2016

Wielkanoc to czas świątecznych wypieków. Szukasz przepisów na Wielkanoc? W księgarni internetowej Ravelo.pl prezentujemy wybór najlepszych i najciekawszych książek kucharskich z przepisami na wielkanocne ciasta. Wśród publikacji nie może zabraknąć przepisów wielkanocnych „Wielkanoc z siostrą Anastazją„, a dla początkujących „ABC gotowania” Mariety Mareckiej.

Dla wszystkich szukających tradycyjnych przepisów wielkanocnych polecamy takie książki kucharskie jak: „Potrawy wielkanocne„, „Tradycyjne ciasta„, „Kuchnia polska – potrawy wielkanocne„. U nasz znajdziesz kilkadziesiąt różnych przepisów na tradycyjne dania wielkanocne, świąteczne potrawy. Nasze książki zawierają zbiory receptur, dzięki którym przygotujesz wielkanocne jajka na wiele sposobów, szynki, pieczenie i baby.

Na wielkanocnym stole oprócz tradycyjnej święconki, nie może zabraknąć żurku, białej kiełbasy, placanki, ćwikły z chrzanem, pasztetów, pieczonych mięs. Na wielkanocnym stole obowiązkowo muszą się znaleźć baby drożdżowe, baby ucierane, przekładane mazurki, a także wiele innych wielkanocnych słodkości.

W świątecznych przygotowaniach kulinarnych pomoże specjalna kategoria akcesoriów kuchennych. Oferujemy garnki, patelnie, akcesoria do gotowania, w tym zestawy do gotowania wielkanocnych jajek, specjalne nożyczki do ziół, drewniane przybory kuchenne, dla bardziej profesjonalnych kucharzy – nakłuwacze do mięsa, dzięki którym przygotuje się udane pieczenie na święta Wielkiejnocy.

Oprócz tego polecamy Formy i akcesoria do pieczenia, a wśród nich: formy silikonowe do muffinek, tortownice, zestawy przyborów do pieczenia, dekorator do ciast, czy pieczątki do ciastek.

Zabawki na Zajączka

Z okazji Wielkanocy pomyśleliśmy także o najmłodszych. W Ravelo.pl znajdziesz szeroki wybór zabawek na Zajączka. Specjalne zabawki na Wielkanoc wykorzystują oczywiście bogactwo świątecznej tradycji : znajdziecie tutaj króliczki, zajączki, kurczaczki, a także akcesoria na Lany Poniedziałek!

Polecamy zestawy do baniek mydlanych, pistolety na wodę, a także specjalne zestawy do malowania jajek. Oprócz tego przygotowaliśmy gry ze zwierzątkami, w tym „Ratuj króliczki„. Warto zwrócić również uwagę na skarbonkę z modeliny „Kurczak„.

Napisano w Bez kategorii

Prezenty na Dzień Kobiet

Szukasz prezentu na Dzień Kobiet? To wyjątkowy dzień w roku, dlatego warto obdarować ukochaną osobę wyjątkowym upominkiem. W sklepie internetowym Ravelo.pl przygotowaliśmy specjalną kategorię prezentów i inspiracji na Dzień Kobiet.

dzienKobietRot

U nas znajdziesz nie tylko bestsellerowe powieści dla kobiet, w tym erotyki, romanse i poradniki, lecz także zestawy kosmetyków i zestawy pielęgnacyjne. Szeroki wybór pomysłów, które sprawią, że każda kobieta i dziewczyna będzie zadowolona z prezentu, a 8 marca stanie się okazją do świętowania.

Dla każdej wielbicieli literatury prezentujemy powieści obyczajowe, które spodobają się każdej kobiecie. Wśród naszych bestsellerowych autorek znajdziemy takie pisarki jak: Katarzyna Michalak, Nora Roberts, Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Beata Pawlikowska, Virginia C. Andrews. Prezentujemy wybór ostatnich bestsellerów: „Dziewczynę z pociągu” Pauli Hawkins, „Spełnienia marzeń” Katarzyny Michalak, „Moje córki krowy” Kingi Dębskiej, „Żniwa zła” Roberta Galbraitha, „Pamiętnik Christophera. Duchy Dollangagerów„.

Trafionym prezentem na Dzień Kobiet będą także z pewnością poradniki. Z ostatnich nowości i zapowiedzi warto wymienić chociażby: „Wybieraj wystarczająco dobrze”, „Kochaj wystarczająco dobrze„, „Slow sex” czy „Jak pokochać siebie?” Beaty Pawlikowskiej. W kategorii literatury non-fiction proponujemy książki księdza Jana Kaczkowskiego, a przede wszystkim jego ostatnią publikację: „Grunt pod nogami„.

Z kolei dla każdej pani domu i czytelniczki książek kucharskich przygotowaliśmy ofertę kulinarną. Znajdziesz u nas „Jadłonomię. Kuchnię roślinną” Marty Dymek, „Szczęśliwe garnki„, bestsellerową „Obfitość„, „Qmam kaszę„, „Jaglany detoks„, „Koktajle” Katarzyny Błażejewskiej, „Gotuj z nami” Ewy Chodakowskiej czy dla początkujących kucharek – „ABC gotowania” Mariety Mareckiej. Z naszymi kucharskimi propozycjami każda kobieta przygotuje pyszne ciasta, desery i wypieki, dania dietetyczne, napoje i koktajle. Znajdziesz u nas ponadto publikacje kulinarne kuchni polskiej i regionalnej, wegetariańskiej i wegańskiej. Na Dzień Kobiet każda z nas znajdzie coś odpowiedniego dla siebie – znajdziesz u nas propozycje upominków dla babci, mamy i przyjaciółki.

Oprócz prezentów w postaci książek i ebooków, polecamy nasze propozycje z działu galanterii i dodatków. Z okazji 8 marca, czyli Międzynarodowego Dnia Kobiet, znajdziesz w Ravelo szeroki wybór kosmetyków i zestawów pielęgnacyjnych. Polecamy odżywki, balsamy, kremy, peelingi do ciała, masła, a także upominkowe wersje zestawów kosmetycznych. U nas znajdziesz produkty do makijażu i pielęgnacji całego ciała.

Oprócz tego polecamy dział galanterii i akcesoriów. Dla każdej kobiety, nie tylko z okazji Dnia Kobiet, trafione okażą się takie prezenty jak stylowy zegarek, apaszka czy biżuteria. Każda z kobiet wie, że drobny element i dodatek potrafi odmienić cały strój.

Dzień Kobiet to wyjątkowa okazja by obdarować prezentem mamę, babcię, siostrę, przyjaciółkę czy ukochaną. Oprócz kwiatów i czekoladek warto odnaleźć bardziej pomysłowy upominek. W specjalnej ofercie Ravelo.pl znajdziesz inspiracje na prezent z okazji 8 marca.

Zobacz prezenty na Dzień Kobiet

Napisano w Bez kategorii

Spójrz na mnie – nowa powieść Nicholasa Sparksa

W tym roku czekają nas aż dwie niespodzianki związane z Nicholasem Sparksem. Pierwsza to nowa powieść autora takich bestsellerów jak „Pamiętnik”, „Bezpieczna przystań”, „List w butelce”, „Najdłuższa podróż”, „I wciąż ją kocham”. „Spójrz na mnie”, bo taki tytuł będzie nosić książka ukaże się w listopadzie nakładem wydawnictwa Albatros.

Spójrz na mnie to opowieść o Colinie i Marii, którzy wiele w swoim życiu już przeżyli. Colin zamierza wreszcie wyprostować swoje życie, unikając wszystkiego, co destrukcyjne. Jego celem jest także zbudowanie poważnego związku. Z kolei Maria to córka meksykańskich imigrantów. Do wszystkiego w życiu doszła ciężką pracą. Ukończyła dobrą szkołę i pracuje w prestiżowej firmie. Jednak jej historia kryje traumatyczne zdarzenia, które zmuszają ją do powrotu do rodzinnego miasta. Los stawia Colina i Marię na jednej drodze. Muszą jednak uporać się z duchami przeszłości…

Drugą niespodzianką jest ekranizacja innej powieści Sparksa – „Wybór”, która w tym roku trafi na srebrne ekrany. Nie możemy się doczekać, a wy?

Książka dostępna jest już w przedsprzedaży Ravelo. Wejdź i sprawdź!

Napisano w Zapowiedzi