Podręczniki » Wyprawka szkolna » Lektury szkolne »
 
Księgarnia internetowa Ravelo – tanie książki i wiele więcej

Nauczanie zintegrowane. Tropiciele. Pakiet dla ucznia. Klasa 1. Szkoła podstawowa

Agnieszka Banasiak   Agnieszka Burdzińska   Beata Nadarzyńska   Elżbieta Burakowska   Jolanta Dymarska   Marzena Kołaczyńska
WSiP , data wydania 2012 , OPRAWA MIĘKKA

Produkt aktualnie niedostępny

Pełny opis produktu – Marzena Kołaczyńska "Nauczanie zintegrowane. Tropiciele. Pakiet dla ucznia. Klasa 1. Szkoła podstawowa"

Skład Boksu do kl. 1:
- Książeczka na dobry początek
- Podręczniki (części 1–5)
- Karty ćwiczeń (części 1–5)
- Matematyka (części 1–5)
- Wyprawka (części 1 i 2) z tabliczką i pisakiem sucho ścieralnym
- Zajęcia komputerowe – podręcznik z ćwiczeniami
- Informator dla rodziców o WSiPnecie z kodem dostępu.

W Podręcznikach znajdują się strony elementarzowe prezentujące wprowadzaną literę, teksty do czytania przez dzieci na trzech poziomach trudności, Posłuchanki, czyli literatura do przeczytania przez osobę dorosłą – utwory współczesnych pisarzy i poetów, klasyka polska i światowa. Karty ćwiczeń to bogactwo zabaw grafomotorycznych, nauka pisania liter, pisanie po śladzie, zadania doskonalące spostrzegawczość, analizę i syntezę wzrokową, rytmy. Dzieci, rysując prostokąty, kółka, kwadraty i statki wyrazowe, ćwiczą podział wyrazów na głoski, litery i sylaby. Publikacja urozmaicona jest nalepkami wielokrotnego użytku. Wiele treści nauczania ujętych jest w kącikach tematycznych. W Podręcznikach są to: Listy od Hani i Henia (cykl wychowawczy), Gimnastyka oka i języka, Tropiciele wiedzy, Rondelkolandia, Warto ich znać, Bawimy się z Noni, Kąciki muzyczne, Czytam sam, Poczytanki. Kąciki tematyczne zamieszczone w Kartach ćwiczeń to: Ćwiczymy z Noni (strony sprawdzające umiejętności nabyte w ciągu ostatnich 8-10 dni), Zrób to sam (propozycje zajęć technicznych), Muzyka (utrwalenie treści zaprezentowanych w Podręczniku), Czytam sam (ćwiczenia doskonalące technikę czytania). Wyprawki to zestaw pomocy manipulacyjnych i dydaktycznych uzupełniających materiały dla uczniów. Zebrane są w dwóch teczkach. Pierwsza z nich zawiera propozycje powiązane z 1. i 2. częścią pakietu ucznia, natomiast druga - odpowiada pozostałym trzem elementom cyklu. Tropiciele to cykl podręczników dla klas 1–3 przygotowany z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację szkolną w wieku zarówno sześciu, jak i siedmiu lat, dlatego że „Tropiciele” sprawdzą się w klasach z uczniami o zróżnicowanym poziomie gotowości szkolnej. Pakiet zapewnia uporządkowany sposób przekazywania wiedzy, pozostawia jednak uczniom możliwość samodzielnych poszukiwań i badań.
Główne założenia cyklu to:
– nacisk na podmiotowość i rozwój poznawczy dziecka
– budowanie poczucia własnej wartości
– kształtowanie umiejętności rozpoznawania i nazywania własnych uczuć
– inspiracja i rozbudzanie różnorodnych zainteresowań dziecka jako metoda uświadamiania własnych predyspozycji
– kształtowanie postaw i działań twórczych jako punkt wyjścia do rozwoju wszystkich uzdolnień

Cechy produktu

Wydawca: WSiP

data wydania : 2012

Seria : TROPICIELE

numer produktu: 11870227

EAN: 9788302127946

Dodaj recenzję produktu – Marzena Kołaczyńska "Nauczanie zintegrowane. Tropiciele. Pakiet dla ucznia. Klasa 1. Szkoła podstawowa"

Twoja ocena
Jednym zdaniem
Treść recenzjia
Oświadczam, że jestem wyłącznym autorem publikowanej recenzji i nie narusza ona praw osób trzecich. Wyrażam zgodę na wykorzystanie recenzji przez Ravelo sp. z o.o. do celów promocyjnych.
To top