Księgarnia internetowa Ravelo – tanie książki i wiele więcej
promocja

Nauczanie zintegrowane. Tropiciele. Pakiet dla ucznia. Klasa 1. Szkoła podstawowa

Agnieszka Banasiak   Agnieszka Burdzińska   Beata Nadarzyńska   Elżbieta Burakowska   Jolanta Dymarska   Marzena Kołaczyńska
WSiP

Produkt aktualnie niedostępny

Pełny opis produktu – Marzena Kołaczyńska "Nauczanie zintegrowane. Tropiciele. Pakiet dla ucznia. Klasa 1. Szkoła podstawowa"

Skład Boksu do kl. 1:
- Książeczka na dobry początek
- Podręczniki (części 1–5)
- Karty ćwiczeń (części 1–5)
- Matematyka (części 1–5)
- Wyprawka (części 1 i 2) z tabliczką i pisakiem sucho ścieralnym
- Zajęcia komputerowe – podręcznik z ćwiczeniami
- Informator dla rodziców o WSiPnecie z kodem dostępu.

W Podręcznikach znajdują się strony elementarzowe prezentujące wprowadzaną literę, teksty do czytania przez dzieci na trzech poziomach trudności, Posłuchanki, czyli literatura do przeczytania przez osobę dorosłą – utwory współczesnych pisarzy i poetów, klasyka polska i światowa. Karty ćwiczeń to bogactwo zabaw grafomotorycznych, nauka pisania liter, pisanie po śladzie, zadania doskonalące spostrzegawczość, analizę i syntezę wzrokową, rytmy. Dzieci, rysując prostokąty, kółka, kwadraty i statki wyrazowe, ćwiczą podział wyrazów na głoski, litery i sylaby. Publikacja urozmaicona jest nalepkami wielokrotnego użytku. Wiele treści nauczania ujętych jest w kącikach tematycznych. W Podręcznikach są to: Listy od Hani i Henia (cykl wychowawczy), Gimnastyka oka i języka, Tropiciele wiedzy, Rondelkolandia, Warto ich znać, Bawimy się z Noni, Kąciki muzyczne, Czytam sam, Poczytanki. Kąciki tematyczne zamieszczone w Kartach ćwiczeń to: Ćwiczymy z Noni (strony sprawdzające umiejętności nabyte w ciągu ostatnich 8-10 dni), Zrób to sam (propozycje zajęć technicznych), Muzyka (utrwalenie treści zaprezentowanych w Podręczniku), Czytam sam (ćwiczenia doskonalące technikę czytania). Wyprawki to zestaw pomocy manipulacyjnych i dydaktycznych uzupełniających materiały dla uczniów. Zebrane są w dwóch teczkach. Pierwsza z nich zawiera propozycje powiązane z 1. i 2. częścią pakietu ucznia, natomiast druga - odpowiada pozostałym trzem elementom cyklu. Tropiciele to cykl podręczników dla klas 1–3 przygotowany z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację szkolną w wieku zarówno sześciu, jak i siedmiu lat, dlatego że „Tropiciele” sprawdzą się w klasach z uczniami o zróżnicowanym poziomie gotowości szkolnej. Pakiet zapewnia uporządkowany sposób przekazywania wiedzy, pozostawia jednak uczniom możliwość samodzielnych poszukiwań i badań.
Główne założenia cyklu to:
– nacisk na podmiotowość i rozwój poznawczy dziecka
– budowanie poczucia własnej wartości
– kształtowanie umiejętności rozpoznawania i nazywania własnych uczuć
– inspiracja i rozbudzanie różnorodnych zainteresowań dziecka jako metoda uświadamiania własnych predyspozycji
– kształtowanie postaw i działań twórczych jako punkt wyjścia do rozwoju wszystkich uzdolnień

Cechy produktu

Wydawca: WSiP

data wydania: 2012

Seria : TROPICIELE

numer produktu: 11870227

EAN: 9788302127946

Dodaj recenzję produktu – Marzena Kołaczyńska "Nauczanie zintegrowane. Tropiciele. Pakiet dla ucznia. Klasa 1. Szkoła podstawowa"

Twoja ocena
Jednym zdaniem
Treść recenzjia
Oświadczam, że jestem wyłącznym autorem publikowanej recenzji i nie narusza ona praw osób trzecich. Wyrażam zgodę na wykorzystanie recenzji przez Ravelo sp. z o.o. do celów promocyjnych.
To top