ravelo

Czy chcesz otrzymywać powiadomienia
o naszych promocjach, nowościach i wyprzedażach?
Zapisz się, a już nie przegapisz żadnej superokazji!

NIE
TAK
viwus
 
Księgarnia internetowa Ravelo – tanie książki i wiele więcej
ksiazki Książki
ksiazki Podręczniki
ksiazki Zabawki
ksiazki Lifestyle

Pinokio. Lektura z opracowaniem

Carlo Collodi
Zielona Sowa , data wydania czerwiec 2008 , OPRAWA MIĘKKA

11111 Przeczytaj recenzje

Produkt aktualnie niedostępny...
Zobacz pełen opis

Pełny opis książki – Carlo Collodi "Pinokio. Lektura z opracowaniem"

Książka zawiera: starannie przygotowany i opatrzony przypisami tekst utworu krótko i przystępnie zaprezentowane wiadomości wstępn e komentarze do tekstu na marginesach, oznaczone symbolami graficznymi szerokie marginesy, na których można robić notatki wyróż nione znane cytaty życiorys autora streszczenie utworu wyczerpujące omówienie problematyki plany najczęściej pojawiających się wypracowań związanych z lekturą.

Cechy produktu

Wydawca: Zielona Sowa

data wydania : czerwiec 2008

liczba stron: 238

format: 14,5x20,5

numer produktu: 3306057

EAN: 9788374357265

Średnia ocena Klientów: 5 (Oceniło 0 osób)
Przeczytaj recenzje

Przeczytaj recenzje książki – Carlo Collodi "Pinokio. Lektura z opracowaniem"

Średnia ocena Klientów: 11111 Zostań naszym recenzentem i dodaj swoją opinię o produkcie

Recenzja dodana 2008-10-10

Bardzo pouczająca lektura dla dzieci!

Autorem tej powieści dla dzieci jest włoski pisarz Carlo Collodi. Książka przedstawia dojrzewanie dziecka, kształtowanie się jego osobowości i przekonań. Drewniany pajacyk waha się, co jest najważniejsze w jego życiu. Staje pomiędzy miłością i dobrocią Gepetta oraz wróżki o błękitnych włosach, a swobodą i lekkomyślnością, które gwarantują mu jego pozorni przyjaciele – Kot, Lis i Knot. Mimo dobrego serca ulega, decydując się na nieodpowiedzialność, wolność i lenistwo. Ten wybór doprowadza go do wielu nieszczęść. Z katastrof wychodzi cało dzięki swej bystrości oraz pomocy kochających go ludzi, na których zdanie i uczucia dotychczas nie zważał. Zaczyna rozumieć popełnione błędy, żałuje swojego egoizmu i braku rozwagi. Przez przygody Pinokia autor daje dzieciom do zrozumienia, że powinny być uczciwe, pracowite, odpowiedzialne i posłuszne rodzicom, by potem wyrosły na dobrych ludzi. Ponadto w utworze można się doszukać wielu innych pouczeń. Symbolem kłamstwa stał się nos Pinokia, wydłużający się przy każdym oszustwie. Collodi nakłania do szczerości i prawdomówności. Natomiast przez słowa „nie należy się przyzwyczajać do zbyt wykwintnego jedzenia. Mój drogi, nigdy nie wiadomo, co może się zdarzyć na tym świecie” Gepetto przypomina młodym czytelnikom, że muszą uczyć się doceniać to, co mają. Rolę moralnego przewodnika pełni w książce również robaczek świętojański. Mówiąc „mój chłopcze, głód to jeszcze nie powód, by przywłaszczać sobie cudzą własność”, jasno przedstawia swą negatywną postawę wobec oszustów i złodziei.
Lektura „Pinokio” uczy, mówiąc słowami wróżki, że „dzieci, które z całą miłością pomagają swoim rodzicom w biedzie i chorobie, zasługują na pochwałę i wielką miłość, nawet jeśli nie mogą być stawiane za wzór posłuszeństwa i dobrego wychowania”.

Oceń, czy recenzja jest pomocna TAK NIE 1 z 1 klientów uznało recenzję za pomocną

Napisz recenzję

Dodaj recenzję książki – Carlo Collodi "Pinokio. Lektura z opracowaniem"

Twoja ocena
Jednym zdaniem
Treść recenzjia
Oświadczam, że jestem wyłącznym autorem publikowanej recenzji i nie narusza ona praw osób trzecich. Wyrażam zgodę na wykorzystanie recenzji przez Ravelo sp. z o.o. do celów promocyjnych.
To top