Księgarnia internetowa Ravelo – tanie książki i wiele więcej
promocja

Przepowiednia dżokera

Jostein Gaarder
Jacek Santorski & Co , data wydania luty 2005 , OPRAWA MIĘKKA

Produkt aktualnie niedostępny...
Zobacz pełen opis

Pełny opis książki – Jostein Gaarder "Przepowiednia dżokera"

Obecność cudów, szczypta grozy, wspaniała filozofia dla dzieci i dorosłych, a także doskonałe poczucie humoru to zalety wszystkich k siążek autora Świata Zofii.
Kolejna książka Gaardera opowiada o podróży z ojcem dwunastoletniego Hansa Thomasa, podczas której chłopiec daje się wplątać w przed ziwną historię. Jedząc bułeczkę od dorfskiego piekarza, łamie ząb na zapieczonej w niej książeczce, która jest tak maleńka, że bez u życia lupy nie można odczytać liter. Hans Thomas ma odpowiednią lupę. Dostał ją dzień wcześniej od pewnego karzełka. Karzełek rzekł wówczas: Gdy tylko cię ujrzałem, zaraz zrozumiałem, że w podróży może ci się przydać taka lupa.
Czy ta historia to spisek czy sen? Czy też początek niezwykłej przygody z baśnią, której chłopiec nie zapomni nawet wtedy, gdy będzi e dorosły?
Powieść uhonorowana w grudniu 1996 roku przez polską sekcję IBBY Międzynarodową Nagrodą Literacką im. Janusza Korczaka, w 2003 roku weszła do Kanonu Książek dla Dzieci i Młodzieży, stając się jedną z najważniejszych pozycji literackich w Europie.

Cechy produktu

Wydawca: Jacek Santorski & Co

data wydania : luty 2005

liczba stron: 294

format: 14,5x21

numer produktu: 1606482

EAN: 9788389763419

Napisz recenzję

Dodaj recenzję książki – Jostein Gaarder "Przepowiednia dżokera"

Twoja ocena
Jednym zdaniem
Treść recenzjia
Oświadczam, że jestem wyłącznym autorem publikowanej recenzji i nie narusza ona praw osób trzecich. Wyrażam zgodę na wykorzystanie recenzji przez Ravelo sp. z o.o. do celów promocyjnych.
To top