Księgarnia internetowa Ravelo – tanie książki i wiele więcej
promocja

Trzeszczyki czyli trzeszczące wierszyki

Agnieszka Frączek
Literatura , data wydania 2008 , OPRAWA TWARDA

11110.5 Przeczytaj recenzje

Produkt aktualnie niedostępny...

Pełny opis książki – Agnieszka Frączek "Trzeszczyki czyli trzeszczące wierszyki"

Co to są "trzeszczyki"? Trzeszczące wierszyki, oczywiście. No dobrze, ale co to są te "trzeszczące wierszyki"? A, to już trudniejsza sprawa... W dodatku szalenie niebezpieczna! Trzeszczyki to takie teksty, których głośne czytanie może się skończyć złamaniem, zwich nięciem, a w najlepszym razie zasupłaniem języka. Czytanie po cichu grozi wybucham absurdalnej wesołości, czkawką, a nawet pęknięcie m ze śmiechu. Zaglądanie w głąb tej książki jest więc ryzykowne niczym skok na bungee! Ale tak samo ekscytujące. I w dodatku zabawne . Zapraszam! Nie tylko wielbicieli sportów ekstremalnych.

Polecamy także:

Cechy produktu

Wydawca: Literatura

data wydania : 2008

liczba stron: 48

format: 20,5 x 20,5

numer produktu: 3224631

EAN: 9788361224082

Średnia ocena Klientów: 4.7 (Oceniło 3 osób)

Przeczytaj recenzje książki – Agnieszka Frączek "Trzeszczyki czyli trzeszczące wierszyki"

Średnia ocena Klientów: 11110.5 Zostań naszym recenzentem i dodaj swoją opinię o produkcie

Recenzja dodana 2011-05-23

trudne, ale warto

Tylko "czwórka " za ilustracje, ale za to " szóstka " za treść. Warto pogimnastykować swój język, żeby pobawić się z dzieckiem w " trzeszczyki " i ćwiczyć wszystkie szeleszczące głoski. Polecam ambitnym Rodzicom. Nie zostawiajmy całej pracy logopedom.

Oceń, czy recenzja jest pomocna TAK NIE

Recenzja dodana 2011-02-17

Wesołe zabawy słowem i językiem

Ta książeczka przyzwyczaja dziecko do obcowania z poezją. Zachęca do zabawy słowem i twórczości własnej. Wzbogaca słownictwo malca. Zaskakujące skojarzenia wyrazowe skłaniają młodego czytelnika do zadawania pytań, dzięki temu również młodsze dziecko zrozumie sens wiersza. Moja córeczka uwielbia słuchać tych wierszyków i nie trzeba jej zachęcać do powtarzania trudnych słów, a nawet próbuje tworzyć własne krótkie zdania w tym stylu. Można też za jej pomocą diagnozować poziom umiejętności czytania u dzieci. Agnieszka Frączek zastosowała dobre tradycje literackie obecne w dziecięcej poezji Tuwima i Brzechwy. Czytanie i układanie własnych dopowiedzeń w postaci zabawnych rymowanek sprawi czytelnikom wiele przyjemności. "Szur, szur, szur!... szurał szczur. Bur, bur, bur... burczał gbur". Bur, bur, bur... burczy w brzuszku - dokończyła moja trzyletnia córeczka. Sporo tu wyrazów na c, cz, s, sz, h, r, z, ż i dźwiękonaśladowczych, więc dziecko będzie miało okazję poćwiczyć swój języczek i wymowę. Niektóre wiersze mogą mieć zastosowanie w terapii logopedycznej. Autorka z wykształcenia jest językoznawcą i jako mama świetnie wyczuwa potrzeby i zdolności dzieci, które mogą być rozwijane poprzez czytanie. Warto zainwestować w tak pouczającą i wesołą poezję.

Oceń, czy recenzja jest pomocna TAK NIE

Recenzja dodana 2011-02-17

Podróż w czasy średniowiecza

O tym, że nie tylko templariusze, ale w ogóle rycerze są popularni, świadczy chociażby fakt, że w Polsce powstaje coraz więcej bractw rycerskich, odbywają się turnieje rycerskie np. w Iłży, Chwarszczanach, wydawane są gazety rycerskie, płyty z interpretacją pieśni rycerskich. Coraz więcej osób interesuje się heraldyką.
Ta publikacja jest propozycją, która może zainteresować tą tematyką najmłodszych czytelników. Chyba każdy mały chłopiec marzył o tym, żeby być rycerzem. Dzięki wydawnictwu Olesiejuk dziś marzenie twego dziecka, może się spełnić, przynajmniej w wyobraźni. Z tej książeczki dowiesz się nie tylko o tym: jak wyglądał zamek, jakie krył w sobie zakamarki. Możesz w nie zajrzeć, otwierając licznie umieszczone na kartach książeczki okienka. A to wielka gratka dla malucha. Starszak zdobędzie w ten sposób wiele ciekawych informacji o epoce średniowiecza. Ta pomysłowa publikacja przedstawia też części zbroi i typy hełmów rycerskich. Rycerze jak prawdziwi pędzą na koniu, mierzą kopią, stają w szranki jak na autentycznym turnieju. A potem jest wielka uczta i prawdziwa bitwa. Obracając składany papier rycerz może strzelać z łuku, wyrzucać głazy z katapulty, wspinać się po murze obleganej twierdzy. Książeczka jest bardzo atrakcyjna graficznie, ale też podaje wiele ciekawych informacji o obyczajach, życiu i pracy średniowiecznych rycerzy. Każda mała księżniczka chętnie wprowadziłaby się do takiego zamku, bo jest to książeczka nie tylko dla chłopców...

Oceń, czy recenzja jest pomocna TAK NIE

Dodaj recenzję książki – Agnieszka Frączek "Trzeszczyki czyli trzeszczące wierszyki"

Twoja ocena
Jednym zdaniem
Treść recenzjia
Oświadczam, że jestem wyłącznym autorem publikowanej recenzji i nie narusza ona praw osób trzecich. Wyrażam zgodę na wykorzystanie recenzji przez Ravelo sp. z o.o. do celów promocyjnych.
To top