Aktualności

Targi Książki w Krakowie 2018

Nowości Książkowe

Już niedługo odbędą się Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie. To nie lada gratka zarówno dla miłośników książek, jak i osób zawodowo związanych z rynkiem książki. Jakie atrakcje przygotowali w tym roku organizatorzy Targów?

Tegoroczne Targi to już 22. edycja tego wyjątkowego święta książki, która odbędzie się w dniach 25-28 października w EXPO Kraków. Na zwiedzających czeka mnóstwo atrakcji. Jak podają organizatorzy Targów, na przybyłych czeka oferta 615 wystawców z 20 krajów, niemal 700 autorów i ponad 1000 godzin programu towarzyszącego. Brzmi imponująco!

W tym roku Gościem Honorowym Targów jest raz pierwszy Szwecja. Organizatorzy imprezy i Przedstawiciele Rady Kultury i Sztuki Szwecji nie kryją radości na myśl o nadchodzących Targach. „Pragniemy pokazać Szwecję innowacyjną, otwartą i kreatywną. Jesteśmy przekonani, że targi będą doskonałą okazją do wielu inspirujących spotkań, wymiany doświadczeń między Polską a Szwecją i pokażą znane oraz nieznane oblicza Szwecji i szwedzkiej literatury” – mówi Stefan Gullgren, Ambasador Szwecji. Po czym zaznacza, że szwedzka literatura jest dobrze znana polskim czytelnikom dzięki cenionym kryminałom i książkom dla dzieci. Natomiast Grażyna Grabowska, prezes zarządu Targów w Krakowie, z dumą zaznacza, że tegoroczne Targi będą wyjątkowe dzięki Szwecji w roli Gościa Honorowego. Po raz pierwszy bowiem w historii wszystkich targów odbywających się w Polsce Szwecja została samodzielnym Gościem Honorowym – wcześniej występowała obok innych państw skandynawskich. W ramach współpracy z Szwecją odbędą się panele dyskusyjne i spotkania na temat promocji literatury szwedzkiej w Polsce i problematyki przekładu.

Dzięki temu zwiedzający będą mogli spotkać się ze znanymi skandynawskimi autorami, m.in. autorem bestsellerowych książek dla dzieci Martinem Widmarkiem, Åsą Lind czy też duńskim pisarzem Jussim Adlerem-Olsenem. Odbędzie się również spotkanie z Anniką Lidngren, wnuczką najsłynniejszej szwedzkiej pisarki dla dzieci Astrid Lindgren. Jeśli chodzi o polskich pisarzy, to zdobędziemy autografy takich autorów, jak Anna Brzezińska, Katarzyna Bonda, Wojciech Chmielarz, Ilona Gołębiewska, Katarzyna Grochola, Barbara Kosmowska, Jacek Komuda, Roma Ligocka, Andrzej Pilipiuk, Jerzy Pilch i wielu innych.

Organizatorzy Targów zapraszają również na warsztaty i gry zarówno dla większych, jak i mniejszych czytelników. Odbędą się m.in. warsztaty kaligrafii, edukacyjne gry i zabawy, a w przygotowanej dla najmłodszych czytelników Dziecięcej Sferze Warsztatowej dzieci będą miały okazję napisać wiersz, stworzyć własną grę planszową i wziąć udział w różnych konkursach. W ramach Targów odbędą się również wieczory literackie w krakowskich instytucjach kultury, m.in. w Klubie Dziennikarskim „Pod Gruszą” odbędzie się recytacja wierszy Antoniego Słomińskiego, a Kino pod Baranami zaprasza na pokaz filmów Ingmara Bergmana.

Nie można zapomnieć również o organizowanym w ramach Targów konkursie o Nagrodę im. Jana Długosza, Ta wyjątkowa inicjatywa ma na celu popularyzowanie i nagradzanie dzieł, które wnoszą istotny wkład w rozwój nauki i kultury. W ten sposób organizatorzy konkursu chcą przyczynić się do wzrostu czytelnictwa w Polsce i zachęcić do sięgania po pozycje naukowe z zakresu szeroko rozumianej humanistyki. Jesteście ciekawi, kto w tym roku otrzyma statuetkę?

ODWIEDŹ WIRTUALNE TARGI KSIĄŻKI W RAVELO.PL>> 

Więcej informacji oraz listę autorów, wydawnictw i wydarzeń znajdziecie na stronie Targów: http://www.ksiazka.krakow.pl/pl/program.html

Natomiast informację o sprzedaży i cenach biletów znajdziecie tutaj:

http://www.ksiazka.krakow.pl/pl/dla-zwiedzajacych/kup-bilet.html

Share:

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *