AktualnościBestsellery Ravelo

Najczęściej wybierane książki w 2018 roku. Sprawdź listę naszych zeszłorocznych bestsellerów!

Bestsellery Książki 2018

Za nami kolejny już rok, więc nadeszła pora na czytelnicze podsumowanie minionych dwunastu miesięcy. Dziś przyjrzymy się książkom, które czytaliście najchętniej w 2018 roku.

Trzymające w napięciu kryminały, wzruszające romanse czy też może opowiadające o codzienności pełnej trudów i niespodzianek powieści obyczajowe  – czym zaczytywaliśmy się w minionym roku? Już śpieszmy z odpowiedzią! Zapraszamy do zapoznania się z naszą listą bestsellerów 2018 roku. Czytaliście coś z naszej listy? Jeśli nie, to teraz wiecie, które czytelnicze zaległości warto nadrobić.

Remigiusz Mróz, Nieodnaleziona

Naszą listę zaczynamy od kryminalnych intryg i tajemniczych zagadek z przeszłości. Dziesięć lat temu narzeczona Damiana Wernera zaginęła, a on sam trafił do szpitala po napadzie. Mężczyzna jest pewny, że nigdy nie ujrzy już ukochanej. Pewnego dnia natrafia na jej zdjęcie zamieszczone na jednym z profili spotted. Początkowo Damian uznaje to tylko za przypadkowe podobieństwo, jednak pojawia się kolejne zdjęcie dziewczyny. Zdjęcie, które Damian zrobił kilka dni przed zaginięciem i którego nikomu nigdy nie pokazał. Kto szuka narzeczonej Wernera? Co działo się z nią przez te wszystkie lata? Czy to na pewno ona? Okazuje się, że Damian nie wiedział wszystkiego o swojej ukochanej – choć tak mu się wydawało. „Nieodnaleziona” rozpoczyna nowy cykl powieściowy Mroza.

Katarzyna Michalak, Promyk Słońca

Autorka bestsellerowych powieści obyczajowych  i romansowych ponownie zabiera czytelnik do Senny, małej miejscowości pełnej magii, która znajduje się wśród mazurskich lasów. To właśnie tutaj życiowi rozbitkowie próbują od nowa ułożyć swoje życie oraz znaleźć szczęście i spokój. Nataniel nie może przestać myśleć o tajemniczej dziewczynie, którą uratował w wigilijną noc. Pragnieniem Marty jest poprawienie relacji z córką. Z kolei Mateusz jest zakochany w kobiecie, która nie jest mu przeznaczona. Czy marzenia bohaterów się spełnią? Z pewnością odkryją, że marzenia spełniają się w nieoczekiwany sposób i często inaczej, niż sobie to wyobrażaliśmy. „Promyk słońca” to druga część serii mazurskiej, która spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem przez czytelników.

Dominik Szczepański, Adam Bielecki, Spod zamarzniętych powiek

„Spod zamarzniętych powiek” to niesamowita opowieść o Adamie Bieleckim –  młodym następcy najsłynniejszego polskiego himalaisty. W wieku 17 lat jako najmłodszy na świecie dokonał samotnego wejścia w stylu alpejskim na Chan Tengri (7010 m n.p.m.), a później jako pierwszy zdobył zimą ośmiotysięczniki Gaszerbrum I i Broad Peak. W książce Bielecki nie tylko opowiada o strasznych warunkach zimowej wspinaczki w Himalajach, lecz także składa hołd bohaterom i twórcom polskiego himalaizmu zimowego. Czytelnik dowie się również, jak wygląda wspinaczkowa droga młodego Adama, zwykłego chłopaka ze Śląska, któremu ojciec powiedział „Możesz zostać w życiu, kim chcesz. Byleby nie górnikiem”. I te słowa wziął sobie bardzo do serca.

Heather Morris, Tatuażysta z Auschwitz

Książka Morris opowiada prawdziwą historię człowieka, który przeżył okrucieństwo Auschwitz, gdzie spotkał miłość swojego życia. Tym człowiekiem jest  Lale Sokolov, który w 1942 roku zgłosił się do pracy dla Niemców, myśląc, że w ten sposób ochroni swoją rodzinę. Jednak nie wiedział, jak straszliwy los zgotowali naziści ludziom w obozach zagłady. Gdy ciężko zachorował, uratował go inny więzień, nauczyciel akademicki z Paryża, który pełnił funkcję tatuażysty w obozie. Tym sposobem Sokolov został obozowym tatuażystą. Pewna dnia podczas tatuowania numerów nowo przybyłym więźniom, poznał Żydówkę ze Słowacji, Gitę, w której zakochał się od pierwszego spojrzenia. Mężczyzna głęboko wierzył, że kiedyś opuszczą obóz i będą razem. W 1945 roku Gita opuściła Auschwitz w tzw. marszu śmierci, z którego szczęśliwie udało jej się uciec. Zakochani odnaleźli się w Bratysławie w 1945 roku. Przez lata ich historia była owiana tajemnicą, gdyż Lale obawiał się posądzenia o kolaborację z nazistami. Dopiero po śmierci Gity postanowił opowiedzieć pisarce Heather Morris o ich przeszłości.

Share:

1 comment

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *