Aktualności

Koty, kotki i koteczki – wszystko dla miłośników kotów z okazji Światowego Dnia Kota

Światowy Dzień Kota w Ravelo.pl

Mruczki i Kizie od wieków wprawiają w zachwyt i kruszą nawet najtwardsze serca słodkim mruczeniem. Koty to nieodłączny przyjaciel każdego i świetny kompan tak w czytaniu książek jak i w pisaniu. Swoją miłość i wielkie uznanie do kotów wyraża wielu pisarzy. 17 luty został ogłoszony Światowym Dniem Kota i z tej okazji Ravelo przygotowało specjalną ofertę książek o kotach i gadżetów z kocimi motywami.

Pokaż, że kochasz koty i spraw sobie piękny kolorowy kubek czy książkę, która pozwoli Ci lepiej poznać koci charakter i sposób pielęgnacji tych pięknych i mądrych zwierząt. Również dla mniejszych czytelników znajdzie się wiele ciekawych kocich historii zarówno do czytania jak i kolorowania.

Kocie mojo, czyli jak być opiekunem szczęśliwego kota

Jackson Galaxy to prowadzący program Kot z piekła rodem, a jego poradnik pomagający zrozumieć kocie zachowanie i uczynić kota zdrowym i szczęśliwym błyskawicznie stał się bestsellerem na całym świecie.

Mojo to pewność siebie, którą kot przejawia, gdy czuje się swobodnie i może się zachowywać w zgodzie ze swoimi instynktami. Gdy pewności siebie brak, pojawiają się problemy: agresja, lękliwość, załatwianie się poza kuwetą. Pomoc w odkryciu i wykorzystaniu kociego mojo to misja jaką obrał sobie Jackson Galaxy.

Ta książka to fascynująca podróż po kocim świecie, a także skarbnica wiedzy na temat opieki nad mruczkami. Od zapewnienia kociętom właściwego startu w sensie społecznym do troski o seniorów, Kocie mojo prezentuje całe spektrum fizycznych i emocjonalnych potrzeb kotów – podejmuje tematy takie jak pielęgnacja, żywienie, zabawa czy bezstresowe wizyty u weterynarza.

Seria książek o Kocie Alfiem

Na początku wszystko zapowiadało się tragicznie – opowiada kot Alfie. Jego Starsza Pani odeszła tam, gdzie ludzie odchodzą na zawsze. Alfie trafił na ulicę. W deszcz, zimno, między inne bezdomne koty i psy. Ze złamanym sercem musi walczyć, żeby przeżyć. Pewien życzliwy kot radzi mu, żeby został kotem „dochodzącym”: pomieszkiwał jednocześnie u kilku rodzin, bo to bezpieczniejsze niż jeden właściciel, któremu może się coś stać. I tak Alfie trafi a na Edgar Road, do czterech rodzin z problemami. One zajmują się kotem, a kot zajmuje się nimi. I ma pełne łapy roboty, by naprawić ich (i swoje) życie.

Jak wytresować kota?

Życie z kotem pod jednym dachem bywa barwne, zaskakujące i pełne wyzwań, ale to również wieczna walka, którą trzeba toczyć każdego dnia o miejsce we własnym domu i zajmowaną w nim pozycję. W czym więc tkwi fenomen kota, skoro „nie ma on żadnych praktycznych zastosowań”? Odpowiedź znajdziecie w tej przezabawnej książce dla dzieci.

Czarny kot, biała kotka

Czarny Kot, Biała Kotka

Czarny Kot, Biała Kotka

Czarny Kot wychodzi z domu tylko w dzień. Lubi patrzeć na muchy i jaskółki. Biała Kotka wychodzi z domu tylko w nocy. Lubi patrzeć na robaczki świętojańskie i gwiazdy. Aż pewnego razu – w miejscu między dniem a nocą – kocur i kotka nagle się spotykają. Co z tego wyniknie? Świat nie jest wcale czarno-biały, więc będziecie bardzo, ale to bardzo zaskoczeni…

Ta niezwykła książka dla dzieci o różnicach, które łączą, a nie dzielą, zdobyła nagrodę NATI PER LEGGERE 2015.

Kubek z kotkiem w pudełku

Każdy prawdziwy fan kotów uwielbia otaczać się swoimi ulubionymi zwierzakami, więc ten śliczny kubeczek na pewno będzie miłym prezentem dla każdego kociarza. Poranna kawa czy wieczorna herbata podane w tak oryginalnym naczyniu od razu będą smakować inaczej! Po rozpakowaniu kubka, mamy dodatkowo śliczne pudełko do wykorzystania na przechowywanie różnych drobiazgów. Pojemność – 350 ml.

Share:

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *