Zapowiedzi

5 książek, które warto przeczytać tej jesieni – gorące zapowiedzi wydawnicze

Chociaż jesienna aura nie rozpieszcza i cały czas daleko nam do „złotej polskiej jesieni” to jednak na nudę na rynku wydawniczym nie mamy co narzekać. Wydawcy dwoją się i troją, żeby tej jesieni przyciągnąć czytelników do swoich tytułów oferując bardzo mocne i atrakcyjne zapowiedzi. Znane nazwiska, gorące romanse i mroczne kryminały – tak w skrócie możemy określić to co będzie się działo tej jesieni. Poznajcie listę 5 najważniejszych zapowiedzi wydawniczych najbliższych tygodni.

#Obłęd – Justyna Kopińska

Obłęd – Justyna Kopińska

Justyna Kopińska – laureatka nagrody dziennikarskiej Amnesty International – Pióro Nadziei, Nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej, Grand Press oraz MediaTorów w kategorii ReformaTOR. Wyróżniona nagrodą Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego oraz Nagrodą PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego. Niekwestionowana królowa polskiego reportażu powraca z kolejną wstrząsającą książką.

Obłęd to wstrząsająca opowieść o ZŁU absolutnym. Do młodego reportera docierają przerażające pogłoski o koszmarze pacjentów jednego z polskich szpitali psychiatrycznych. Jedyną szansą na zweryfikowanie ich wiarygodności jest wejście w sam środek zamkniętego świata, w którym ZŁO może pozostać zupełnie bezkarne. Mistrzyni polskiego reportażu przez wiele lat rozmawiała z mordercami, policjantami, prokuratorami oraz psychiatrami, aby spróbować zrozumieć naturę ZŁA. Po publikacji jej tekstów przestępcy trafiali do więzień, a w prawie wprowadzano zmiany dotyczące bezpieczeństwa w instytucjach zamkniętych. Nie każdą prawdę można opowiedzieć w reportażu. Ale nawet wtedy nie wolno milczeć. Dlatego Justyna Kopińska musiała, w zbeletryzowanej formie, powrócić do najbardziej potwornych miejsc, jakie poznała na swojej drodze. Wszelkie podobieństwo do prawdziwych zdarzeń i postaci jest przypadkowe i niezamierzone.

Premiera: 16.10.2019

Obłęd Justyny Kopińskiej dostępny już w przedsprzedaży Ravelo >>

# Pokrzyk – Katarzyna Puzyńska

Pokrzyk - Katarzyna Puzyńska

Pokrzyk – Katarzyna Puzyńska

11 tom bestsellerowej serii autorki „Lipowo„.

We Wnykach wszyscy wierzą, że jak ktoś odwiedzi stary dwór pod lasem, to umrze. Klątwa jest nieubłagana. Dotknie każdego, kto przekroczy próg. Weronika Podgórska trafia tam zupełnym przypadkiem. Wkrótce okazuje się, że będzie musiała wrócić, i to w towarzystwie osoby, której nienawidzi. W tym samym czasie niedaleko umiera pewna staruszka. Przy jej ciele przyłapano emerytowaną komisarz Klementynę Kopp. Kopp podejrzana jest już o jedno morderstwo. Aspirat Daniel Podgórski nie wierzy w jej winę, mimo że dawna koleżanka sama przyznała mu się do wszystkiego. Policjant rozpoczyna śledztwo na własną rękę, ryzykując oskarżenie o przekroczenie uprawnień służbowych. Depcze mu po piętach prywatny detektyw badający makabryczny wypadek sprzed czterdziestu jeden lat. Szybko okazuje się, że Nowakowski sam ma coś do ukrycia. Wydarzenia nabierają tempa, kiedy nocą słychać w lesie strzały, a stara maska klauna pęka na kawałki. Kto jeszcze zginie? Jak te wszystkie sprawy są ze sobą związane? Kim jest kobieta ze spaloną twarzą? A przede wszystkim: czyje ciało wisi na hakach w domku gościnnym?

Premiera: 15.10.2019

Pokrzyk Katarzyny Puzyńskiej dostępny już w przedsprzedaży Ravelo >>

# Mapa i terytorium – Michel Houellebecq

Mapa i terytorium - Michel Houellebecq

Mapa i terytorium – Michel Houellebecq

Powieść, która stała się wydarzeniem, zanim trafiła do księgarń, a wkrótce po premierze została uhonorowana prestiżową Nagrodą Goncourtów oraz otrzymała wyróżnienie „Lista Goncourtów: polski wybór”.

Jed Martin, debiutujący artysta, odnosi olbrzymi sukces za sprawą zdjęć przedstawiających mapy, po czym powraca do swojej pierwotnej twórczości, czyli do malarstwa. Wstęp do katalogu wystawy jego obrazów ma napisać światowej sławy pisarz, Michel Houellebecq – typ niezbyt przystępny, zdecydowanie za dużo pijący i strasznie zaniedbany. Między artystami zawiązuje się nić przyjaźni. Gdy kilka lat później pisarz zostaje zamordowany, Martin decyduje się pomóc w wyjaśnieniu przerażającej zbrodni.

Premiera: 4.10.2019

Mapa i terytorium dostępna w przedsprzedaży Ravelo >>

 # Wojenna korona – Elżbieta Cherezińska

Wojenna korona - Elżbieta Cherezińska

Wojenna korona – Elżbieta Cherezińska

„Wojenna korona” – czwarty tom bestsellerowego cyklu „Odrodzone Królestwo”

Dokonało się. Na skroniach Władysława Łokietka spoczęła królewska korona. Ale wrogowie króla rosną w siłę. Jan Luksemburski wygrywa straszliwą bitwę pod Mühldorf i wyrasta na ważnego europejskiego gracza. Krzyżackie intrygi sprawiają, że wyrok papieski jest nie do wykonania. Władysław zaczyna pojmować, iż żadna dyplomacja nie pozwoli mu odzyskać Pomorza. Wchodzi w sojusz, który nikomu w Europie nie przyszedłby do głowy. Zaskakuje wrogów i wkracza na wojenną ścieżkę, by dokonać zemsty za królobójstwo sprzed trzydziestu lat. Nie ma jednak pojęcia, że na życie jego jedynego syna czyha nieznany wróg. Następca tronu jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie, a na królestwo polskie rusza potężna armia Jana Luksemburskiego.

Premiera: 29.10.2019

Wojenna Korona dostępna już w przedsprzedaży Ravelo.pl >>

# Śnieżna siostra – Maja Lunde

Śnieżna siostra - Maja Lunde

Śnieżna siostra – Maja Lunde

Wigilijna opowieść, która zostanie z wami na długo!

Najwspanialszy dzień w roku – Wigilia! Dom wypełniają zapachy cynamonu i pomarańczy, pierniczków, dymu ze świec i jodłowych gałązek, a pod choinką czekają prezenty.

Dla Juliana to podwójne święto, bo w Wigilię obchodzi także urodziny! Tym razem jednak wszystko jest inne. Pogrążeni w żałobie po stracie najstarszej córki rodzice zdają się nie pamiętać, że Boże Narodzenie już za kilka dni. A Julian martwi się, że tego roku nie będzie ani świąt, ani urodzin. Swoje smutki topi w basenie, gdzie przychodzi niemal codziennie, żeby popływać.

I właśnie tam po raz pierwszy spotyka Hedvig! Ubrana na czerwono od stóp do głów, rudowłosa dziewczynka, z piegami na nosie i perlistym śmiechem jest serdeczna, szczęśliwa i ponad wszystko pragnie, aby Julian został jej przyjacielem. Dzięki niej chłopiec znów czuje magię nadciągających świąt.

Jednak w domu Hedvig jest coś niepokojącego i dziwnego. W pobliżu czai się ponury mężczyzna. Kim jest? Czy Hedvig boi się go? I dlaczego stała się taka tajemnicza? Czy ich przyjaźń przetrwa?

Premiera: 16.10.2019

Śnieżna siostra Maji Lunde dostępna w przedsprzedaży Ravelo.pl >>

Share:

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *